360 Video Nasıl Yüklenir?

Vimeo ile 360 derece videolarınızı rahatlıkla yükleyebilirsiniz. En hızlı ve kaliteli yükleme için Vimeo tavsiye ediyoruz. Youtube’ye göre daha hızlı ve pratik.  Peki sorun şu; Vimeo 360 Video Nasıl Yüklenir?  Öncelikle normal yüklemeye geliyoruz. Daha sonra’This video was recorded in 360′ seçeneğine tıklıyoruz. Kutuyu işaretledikten sonra karşımıza monoscopic ve stereoscopic diye seçenek çıkıyor. Bu seçenekleri video kaynağınız, hedef kitleniz ve beyenilerinizi göz önüne alarak seçmeliniz. Peki bunlar nedir ve neye göre seçeceğiz?

http://www.webriyota.net/wp-content/uploads/2017/04/video-360-yukleme.gif

 

Monoscopic 360 video nedir?Genellikle kullanılan tür Monoscopic 360 olarak geçmektedir. Sadece tek bir kamera ve tek bir görüntü ile kolaylıkla görüntü alınabilir veya düzenlenebilir. Eğer ilk işinizse bunu kullanmanızı tavsiye ederiz. Ekran veya Headset ile rahatlıkla izleyebilirsiniz. Normal videolara göre değişik bir tecrübe yaşayacağınızı garanti ederiz.

Stereoscopic 360 video nedir?: 360 Video’nun 3 boyutlu hali olarak adlandırabiliriz. Sağ taraf ve sol taraftaki iki farklı bakış açısıyla oluşur. Headset ile olağanüstü bir deneyim yaşama hazır olun. 360 Dereceyi son haline kadar hissedeceksiniz. İleri derece kullanıcılar tarafından kullanılması önerilir. İleri teknoloji için olmazsa olmaz.
Diğer dikkat etmeniz gereken konu ise Mono ve stereo ayarlarını buna uygun olarak yapabilirsiniz. Artık videolarınızı kolayca paylaşabilirsiniz.

 

Yazar ve danışman. İki yıldır webriyota'da çalışıyor. Haberleriniz için [email protected]'le bağlantı kurunuz.

1 Comment
  1. Yanıtla
    hızlı diyetler 17 Nisan 2017 at 15:09

    çok işime yaradı teşekkürler yeni paylaşımlarınızı merakla bekliyorum

Yorum Bırakın

Seçilenler () Karşılaştır