Teknolojinin Yeni Harikası Akıllı Kemer

Samsung’un Yeni Teknolojisi Akıllı Kemerler Hakkında Herşey Bu Haberimizde.

Giyilebilir Teknoloji Hayatımızdaki Yeri ;

Günümüzde teknoloji hayatımızın her alanına girmiş durumda.Günlük hayatta kullandığımız ve gereksinim duyduğumuz bazı araçlar vardır.Bu araçlar gerek taşınabilirlik gerekse kullanma kolaylığı nedeniyle neredeyse her gün kullandığımız araçlardır.Evet vücudumuz üzerinde taşıdığımız bu araçlar ceketler,t-shirtler,pantolonlar,ayakkabılar,kazaklar vb. Daha birçok sayamadığım şey bunlar her geçen gün daha’da ihtiyaç hissedip aldığımız sürekli kullandığımız ürünlerdir.İşte teknoloji‘de burada hayatımıza girmek istiyor.

Bu teknolojiye “Giyilebilir Teknoloji” diyoruz.giyilebilir teknoloji her gün üzerimizde taşıdığımız herşeyi esir almış durumda.Akıllı saatler,adım sayan ayakkabılar,ateş ölçen şapkalar,kalp atışlarınızı hesaplayan giysiler evet bunlar günlük hayatta kullandığımız elbiselerin teknoloji eli değmiş hali.Bu el son olarak pantolonlarımızın üzerimizde sabit kalmasını sağlayan araç pantolon kemerini’de akımına kattı.

Akıllı Kemer Hakkında Bilgiler ;

Bakalım bu kemerin özelliklerine ve hakkındaki bilgilere
İçerisindeki lityum-pillerle bir güç kaynağı görevi gören akıllı kemer, diğer yeni nesil giyilebilir teknoloji ürünleri ile uyumlu olarak çalışabiliyor.

akıllı kemerler

Akıllı bileklik ve akıllı saatlerle benzer özelliklere sahip olan etkinlik monitörü işlevine sahip olan akıllı kemer, şirketin C-Lab projesi kapsamında üretilmiştir. Samsung’un “WELT” projesi kapsamında bulunan akıllı kemer,insanın gündelik etkinliklerini takip eden ve kaydeden bir cihaz işlevini görüyor.Kullanıcının, spor-fitness etkinlikleri sırasında üzerinde taşıyacağı kemer; harcanılan kalori miktarı, kalp atış hızını öğrenme gibi bilgileri veriyor.

Ön sipariş vermiş olanlara 69 ve 99 dolardan sunulacak olan fiyat seçenekleriyle gelmesi beklenmekte, Kickstarter ile 119 dolar olarak satışına başlanması yine beklenenler arasında. Akıllı kemer “Classic ve Premium” olmak suretiyle iki model biçimde kullanıcıya verilecek.

Bu teknolojinin kullanıcısı olur mu bilemeyiz ama akıllı saatler ve bileklikler zaten bu cihazın özelliklerini sunuyor.

Merhaba ben Numan uzun zamandır bilişim teknolojileri ile uğraşıyorum.Zevk ile haber okumayı ve yazmayı seviyorum özellikle teknoloji tarzı haberler.

Sizin Yorumlarınız Bizi Mutlu Ediyor

Yorum Bırakın

Seçilenler () Karşılaştır