Amazon Drone İle İlk Teslimatını Yaptı

Amazon Air projesi kapsamında drone ile ilk teslimatını yaptı.Ayrıca yeni projesi için muhteşem bir video hazırlandı.

Günümüzde hızla gelişen drone modelleri ve bu modellerin birçok alanda faaliyet gösterdiğini biliyoruz.Amazon Prime Air projeside bunlardan biri.Yeni siparişini sadece 13 dakikada gerçekleştirdi.Drone hakkında her ne kadar kötü söylemler olsa da ileride drone ile birçok teslimat yapılması bekleniyor.

Amazon Drone İle İlk Siparişini Yaptı

Amazon Prime Air projesi ile 7 Aralık tarihinde İngiltere’de ilk siparişini gerçekleştirdi.Cambridge civarındaki bir müşteriye 2.1 kilogram ağırlığındaki kargo drone ile teslim edildi.Yapılan bu teslimat 12 dakika sürdü.Aşağıdan yeni proje hakkında hazırlanan videoyu izleyebilirsiniz.

Drone İle Yapılan İlk Siparişi Amazon’un Kurucusu Jeff Bezos Duyurdu.

Amazon’un kurucusu Jeff Bezos, twitter aracılığı ile gerçekleştirilen ilk teslimatı duyurdu.Yapılan teslimat sonra belli bölgelerde drone ile hizmet vermesi bekleniyor.

Teknolojiye büyük ilgi duyan SEO ve HTML bilgisi bulunan ayrıca birçok projesi olan webmaster.

5 Yorumlar
 1. Yanıtla
  Ücretsiz Firma Ekle 16 Aralık 2016 at 12:00

  teknolojinin gelişip bu noktalara geldiğini görmek çok güzel gerçekten,ileride daha da faydalı şeyler çıkacağına inanıyorum,haber için teşekkürler

  • Yanıtla
   Oğuzhan 16 Aralık 2016 at 17:11

   Aynen öyle ileride daha çok şey çıkacağına eminim.

 2. Yanıtla
  Delikanlı Sözleri 18 Aralık 2016 at 02:21

  Enteresan bir düşünce ama sanırım oldukça faydalı. Şehir içinde bunu yapamasalar da kırsal kesimler için yapabilirler ve bu olay Amazon’u bir çok masraftan da kurtarır. Tebrikler.

 3. Yanıtla
  Teknoloji ve Tasarım 18 Aralık 2016 at 13:40

  Drone satışı çoğunlukla amazon üzerinden oluyordu zaten.Amazon bunu fırsata çevirip kendi drone modelini satışa çıkarmış.

 4. Yanıtla
  Hıdır 20 Aralık 2016 at 07:57

  Her ne kadar çok iyi güzel görünsede ileridebu işler güvenlik nedeniyle biraz sıkıntılı olacaktır. yada teknoloji gelişip bu araçlara da birer kimlik sağlanacak kimliği olmayan dronlar diger dronlar tarafından vurulacaktır gibime geliyor 😀

Yorum Bırakın

Seçilenler () Karşılaştır