Çözüldü

Ana Sayfa Virüsü Nasıl Kaldırılır Sorun Çözümü

Bildiğimiz üzere son zamanlarda web tarayıcılara bulaşan virüsler artmaktadır.Bu sorunu çözmeniz için sizlere birkaç çözüm yolu gösterdik.İşte o sorunun çözümleri.

Bu virüsler sizin bilgisayarınıza zarar vermiyor aslında.Tamamen para kazanma amaçları olan siteler tarafından yapılmıştır.Bu reklam virüslerini kaldırmak için sizlere 7 farklı çözüm yolu gösterdik.

Çözüm 1:

Bu reklam virüsleri direk olarak bilgisayarına programlardan bulaşabiliyor.Bunun için Denetim Masası>>Program Ekle/Kaldır girip bilmediğiniz programları kaldırın.Bazı programların neye yaradığını bilmiyorsanız ilk önce Google üzerinden aratıp bilgi edinebilirsiniz.

Çözüm 2:

Hangi tarayıcıyı kullanıyorsanız Eklentiler kısmına gelip bilmediğiniz eklentileri silin.Bazen eklentiler Anasayfayı değiştirebiliyor.

Çözüm 3:

Diğer olarak kayıt defterini açın.Arama yerine açmak için regedit yazıp aratın.Veya Çalıştır>>Regedit.exe yazıp entere basın.Çıkan pencerede Ctrl+F yapıp anasayfada gördüğünüz virüsün adını yazıp aratın.Eğer çıkarsa silin.

Tavsiye Yazı-Bilgisayarı Hızlandıracak İpuçları

Bilgisayarınız hızlandıracak birkaç yöntemi sizlerle paylaştık.Tavsiye yazımızı okuyunuz.

Çözüm 4:

Bilgisayar üzerinden Arama yaptırın.Virüsün ismine benzer dosyaları bulun ve silin.Birden fazla yerde dosyalar olabilir hepsini silin.

Çözüm 5:

Chrome için: Sağ tarafta bulunan 3 çizgiye tıklayın. Ayarlar>>Başlangıç>>Belirli sayfaları ayarla kısmından virüs kısmını silip Google Arama motoru adresini yazın.

Mozilla için: Sağ tarafta bulunan 3 çizgiye tıklayın. Seçenekler>>Genel>>Başlangıç kısmında yabancı adresi değiştirin.

Çözüm 6:

En son şunları yapabilirsiniz.Masaüstündeki veya Klasörün içindeyse tarayıcı kısayolunun üzerine sağ tıklayıp Özellikler>>Hedef bölümünde yer alan tarayıcı dosyasından sonrasını silin.ÖRN:(chrome.exe–virüs.com)

Tarayıcı özellikleri

 

Çözüm 7:

Son olarak sizlere bir çözüm yolu da virüs programı yüklemektir.Eğer virüs programı yüklerseniz programlar tarafından virüsler bulunup silinecektir.Bu sayede uğraşmanız gerekmeyecektir.Eğer virüs programınız var iken bulaşıyorsa,derhal virüs programını ücretli sürüme yükseltin veya başka bir virüs programı kullanın.

Teknolojiye büyük ilgi duyan SEO ve HTML bilgisi bulunan ayrıca birçok projesi olan webmaster.

Çözüldü
Sizin Yorumlarınız Bizi Mutlu Ediyor

Yorum Bırakın

Seçilenler () Karşılaştır