Reklam

Anadiliniz Gibi İngilizce Öğrenmek İstemez Misiniz? konusarakogren.com!

İngilizce de karşılaştırma ya da üstünlük durumlarını ifade edeceğimiz zaman kullanılan superlative comparative konusu esasen oldukça eğlenceli bir konudur. İki şeyin karşılaştırmasını yapacağımız zaman kullandığımız superlative comparative kalıpları ile kurulan cümlelerde üstünlük ifadesini –er ya da –est ekleri ile gerçekleştiririz. Bu ekler üstünlük ifadesini simgeler ve cümledeki sıfata ek olarak gelir. Mesela bir örnek ile canlandırmak gerekirse “fast” kelime olarak hızlı anlamına gelen bir sıfat iken “faster” sıfatı görüldüğü gibi –er takısı alarak kelimeyi daha hızlı anlamı vermiştir aynı sıfatımıza bu kez –est eki getirip sıfatımızı “fastest” haline getirerek sıfatımıza en hızlı anlamını vermekteyiz. Yani bu ekler mukayesede kullanılırken yine mukayesenin de derecelendirilmesini de sağlamaktadır. İşte durum aslında sadece bundan ibarettir fakat daha önce de dediğimiz gibi Türkçe dilbilgisi eksiklikleri bu kolay İngilizce kalıplarının oldukça zorlaşmasına sebep olmaktadır. Bizler tüm bu problemleri her bir kursiyerimiz ile özel olarak ilgilenen eğitim danışmanlarımızın hazırladığı eğitim programları ile sistemli çalışmalar ile aşıyoruz.

İngilizce eğitimleri sırasında pek çok kursiyerin zorlandığı bazı konular vardır ki bizler de bu konular üzerinde oldukça hassasiyet ile durmaktayız. Bunlardan biri Türkçe de mukayese karşılığını alan superlatives cümle kalıplarıdır. Aslında son derece kolay bir konu olan superlatives cümle kalıplarının kullanımını kursiyerler açısından zorlaştıran durum kesinlikle Türkçe dilbilgisi kurallarıdır. Bu konudan bahsedilirken sıfatlar da işin içine dâhil edilmekte ve cümledeki sıfat olarak bulunan kelimelerin yapısında ek almaları sebebi ile birtakım değişmeler yaşanmaktadır eğer kursiyer sıfatın Türkçede nasıl bir görevi olduğunu çıkarmak konusunda yeterli değilse İngilizce cümlelerde de bu konuda sorun yaşayabiliyor. İngilizce ya da başka bir yabancı dil öğrene bilmek ve bu konuda zorluk yaşamamak adına yapılması gereken en önemli şey öncelikle kişinin kendi diline ve dilbilgisi kurallarına hâkim olmasıdır. Aksi takdirde oldukça basit olan kuralların öğrenilmesi için fazlası ile enerji sarf edilmek gerekecektir. Çünkü İngilizce gramer eğitimine geçilmeden önce de bir Türkçe dilbilgisi kurallarından bahsedilmesi gerekecektir.  Fakat tüm bu problemler de çözüldükten sonra çıkan bir diğer sorun ise öğrenilen bunca bilginin ezberde nasıl tutulacağı konusudur ki uyguladığımız sistem bu konuda oldukça başarılıdır.

Siz de İngilizce öğrenmek için hevesli iseniz fakat bir o kadar da İngilizce konusunda tereddütleriniz var ise gelin bu tereddütlerin üstesinden birlikte gelelim. Konuşarak öğren ailesi olarak sizleri İngilizce konusunda cesaretlendirerek dil öğrenme konusunu sorun olmaktan çıkarıyoruz. Sizler de İngilizce öğrenmek istiyor fakat iyi bir eğitim sunan kurs arayışları içerisindeyseniz mutlaka http://www.konusarakogren.com/blog/ingilizce-burclar-ve-ozellikleri/verdiğimiz bu bağlantıyı tıklayarak bizimle tanışın. Bizinle sizlere sunduğumuz eğitim sistemi ile tanıştıktan sonra İngilizce öğrenmenin hiç de zor olmadığını ve aslında dil öğrenmenin ne denli zevkli olduğunu fark edeceksiniz. Tamamı alanında profesyonel ve ana dilleri İngilizce olan yabancı eğitmenlerimiz ile sizleri İngilizcenin ne kadar da zevkli bir dil olduğunu ve öğrenmenin ne kadar kolay olduğunu göstermek için çaba sarf ediyoruz. İngilizce öğrenmek hem vakit hem de ciddi bir emek gerektirir ki bu emeklerin içinde manevi emekler kadar bu işin bir de maddi emek kısmı var elbette. Bizler de bu durumların her birinin farkına vardığımız için sizlerin İngilizce öğrenme konusunda bir karar verdikten sonra aldığınız eğitimin başarı ile sonuçlanmasını hedeflemekteyiz ki sonuçta gösterilen çabalar ve verilen emekler boşa gitmesin. Bizler bilgi birikimin ne denli önemli olduğunu bilmemizin yanı sıra bu bilgiyi pratikte kullanmanın da bir öğrenciye ne çok katkı sağladığının da farkındayız bu nedenledir ki daha çok pratik uygulamalı eğitim sisteminden yanayız ve kursiyerlerimiz de bu yönde eğitimler vermekteyiz. Bu zamana kadar da aldığımız sonuçlardan bizler kadar eğitimlerimiz katılan kursiyerlerimiz de oldukça memnun kalmaktadırlar.

Teknolojiye büyük ilgi duyan SEO ve HTML bilgisi bulunan ayrıca birçok projesi olan webmaster.

Reklam

Sizin Yorumlarınız Bizi Mutlu Ediyor

Yorum Bırakın

Seçilenler () Karşılaştır