Android telefona nasıl format atılır?

Daha önce tartışıldığı gibi, mobil Android biçimlendirmek için çeşitli nedenleri vardır.
1). İkinci el cihaz satmak ya da kullanmak için başka birine telefonunu ver bakalım.
2). Servis için cihazınızı geri dönmek ve kişisel verileri açıklamak istemiyorsanız
3). Sistemin istikrarı kaybetmek ve sıfırdan özelleştirme başlamak istiyorum.
4). Bir cep telefonu formatlama virüs tarafından enfekte olduğunda gereklidir.
Not: bilgisayara daha önceden Samsung Galaxy, HTC, LG, Sony, Nexus gibi Android bir telefon biçimlendirmeden önce android veri geri geldin şiddetle öneririm.

 

Bölüm 1. Fabrika ayarlarına Gelmek

Daha önce de söylediğim gibi, bir fabrika sıfırlama telefonunuzun tüm verileri silmek ve orijinal ayarlar, tüm verilerinizi sonsuza dek gitti mi geri kurtarılamaz. Yani ipmortant verilerinizin bir yedeğini almayı unutmayın. Bu kılavuz, cihazınızın biçimlendirme size yol gösterecektir.
Menü seçin ve Ayarları açın, sonra bölümünde, Kişisel Yedekleme seçin ve geri yükleyin. Bir kez içinde Fabrika verilerine Sıfırla seçin. Telefonunuzdaki tüm verileri silmek ve orijinal fabrika ayarlarına geri cihazı” Reset “dokunun. Varsayılan olarak, telefonunuzun dahili depolama silinir. Birkaç dakika sonra yepyeni bir telefon olacak!
Fabrika ayarları Format Android Cihaz

Bölüm 2.Geri yüklemeye başlamak

Kurtarma moduna girmek gerekir, çünkü bir android biçimlendirme için başka bir yöntem biraz daha karmaşıktır. Sadece aşağıdaki adımları izleyin.
1) Android telefon, basın kapatın ve birkaç saniye için SES açma düğmesine basılı tutun
2) Eğer sorun yoksa recovery mode menüsüne ulaşabiliyorsunuz.
3) ses düğmeleri ile menüde gezinmek ve factory reset modunu bulun, sonra da bunu teyit edebilirsiniz.
Android kurtarma moduna girin

Android biçimlendirme de MicroSD biçim?
Telefonunuz, tüm cihazların kabul, Nexus One veya HTC aralığı SD olması durumunda, cevap hayır, SD kart istenirse bağımsız olarak biçimlendirilebilir, factory reset-iç SD temize çıkarmaz. Eğer ihtiyacınız varsa, bu adımları Ayarlar->Depolama->SD kart Gidin deneyin.
Eğer telefonunuza fabrika sıfırlaması gerçekleştirmek özel ROM değiştirmez, ama cihazınızdaki ROM yükledikten sonra doğru şekilde cihazı sıfırlayacak. Bölüm 1 yöntemi ile Android tablet biçimlendirilmiş ettik.

Bölüm 3: Güvenli formata başlamak

Fabrika ayarları tarafından silinen verileri profesyonel Android veri kurtarma yazılımı tarafından recoverabled olabilir. Bu yüzden koruma altına gizliliğinizi korumak için güvenli bir yol değildir. Eğer gerçekten Android cihaz üzerinde bilgi önemseseydin, sonra kalıcı olarak Android telefon ya da tablet üzerinde her şeyi silmek için Android veri silme aracı kullanmalısınız.
Aşağıdaki örnekte, bir demo olarak Androidphonesoft Android Silgi alıyoruz. Zaten çeşitli devcies, Samsung Galaxy S6’yı, LG G5 cep telefonunu V3 ve HTC One M8 dahil programı test ettik. Peki tüm cihazlarda çalışır. Aynı zamanda ticari veri kurtarma yazılımı satın aldık ve sildikten sonra içerik almaya çalıştı. Ancak, hiçbir şey tarandı.

Silgi 1 Indirin ve Android Veri adım ve Bilgisayara Yükleyin
İlk adım Android Veri Silgi indirmek ve yönergeleri başarıyla bir bilgisayara yüklemek için izleyin. Bundan sonra, programı açın ve silme 3 seçenek olsun. Burada, ana penceresinden Sil Tüm Veriler ‘seçmek’ ihtiyacımız var.
android veri ana arayüzü uygulaması silme

Bilgisayara Android Cihazı Bağlayın USB hata Ayıklama 2 Çevirin ve
USB hata ayıklama işlevi telefonda etkin olup olmadığını kontrol edin. Değilse, bunu açmak için resmin altındaki adımları takip etmek gerekir. Sonra USB kablosu ile bilgisayara bağlayın. Birkaç saniye sonra, telefonu programı tarafından tespit olduğunu göreceksiniz.
Not: Eğer program telefonunuzu tespit indirin ve aygıt için en son USB sürücüsü yüklemek olamazdı.
android usb hata ayıklama
Tarama Tüm İçeriği adım ve Silme Android Başlatın
Şimdi programı izin için tıklayın ‘Sil’ düğmesine tam olarak aygıttaki tüm içeriği ve ayarları tarama. Bu 7-10 dakika sürecektir. Bundan sonra, yazın giriş kutusuna silme işlemi confimr Silmek. Birkaç dakika sonra, cihazdaki tüm kişisel verileri temiz bir şekilde silinecektir.
comfirn veri android silme
4 . Formak işlemini tamamlamak
Biçimlendirme daha güvenli hale getirmek için, fabrika için tekrar sildikten sonra cihazı sıfırlamanız önerilir. Bunu yaptıktan sonra, telefondan bir şey almak için hiçbir yolu yoktur.

Bu makalede, bir Android telefon ya da tablet gelen verileri silmek için 3 yöntem vardır. Onlara istediğin gibi birini alabilirsin. Her biri kendi artıları ve eksileri vardır. Dikkatli eylem önce lütfen okuyun. Başkaları tarafından görülüyor hassas verileri korumak için daha güvenlidir çünkü en sevdiğim 3 yöntemidir.

Yazar ve danışman. İki yıldır webriyota'da çalışıyor. Haberleriniz için [email protected]'le bağlantı kurunuz.

Sizin Yorumlarınız Bizi Mutlu Ediyor

Yorum Bırakın

Seçilenler () Karşılaştır