Android Yeni Adı Nougat

Google‘ın Android için aradığı ismi sonunda buldu.Yaptığı anket sonucunda en fazla oy ile isim belli oldu.İşte o isim ve detayları haberimizde.

Uzun süredir isim arayışlarında bulunan ve bunu halk oylamasına sunan Google,nihayet Android için yeni ismini buldu.İsim arayışları sırasında İnciSözlük tarafından büyük bir kampanya başlatılmıştı.Sözlük grubu Android‘in yeni ismini Namık olarak trolleme kararı aldı.Bu trol sosyal medya da büyük yankı uyandırdı ve büyük katılımlar oldu.Fakat Google yeni ismini buldu.

Yeni Sürüm Nougat Olacak!

Android N için isim önerilere karşın Google yeni ismini ilk olarak Snapchat üzerinden duyurdu.Android 7.0 olacak sürümün yeni adı Android Nougat olarak belirlendi.Ayrıca bunu Google kampüsünde heykeli dikildi.Android Nougat duyurulmadan önce herkesin kesin olarak bakıldığı isim Nutellaydı.Fakat anlaşılan o ki Google bu ismi pek beğenmiş gözükmüyor.

android koz helvası

Peki Andorid Nougat Nedir ?

Android yeni ismi Nougat oldu.Merak edilen sorulardan biride Nougat Nedir?Android Nougat aslında Türklerinde bildiği bir helva çeşididir.Bal gibi tatlı olan Nougat‘ın içinde fındık ve fıstık parçaçıkları vardır.

Peki siz Android Nougat ismi hakkında neler düşünüyorsunuz?

Teknolojiye büyük ilgi duyan SEO ve HTML bilgisi bulunan ayrıca birçok projesi olan webmaster.

Sizin Yorumlarınız Bizi Mutlu Ediyor

Yorum Bırakın

Seçilenler () Karşılaştır