Bilgisayarı Hızlandıracak Birkaç İpucu

Microsoft‘un geliştirdiği Windows 10 ile bilgisayarların performansı artmış durumda.Sizler için kolay olarak bilgisayarınızı hızlandırmak için birkaç ipucu vereceğiz.

1

Başlangıçtaki Programları Durdurun

Bazı programlar bilgisayarın açılıştaki hızını etkileyebiliyor.Bunu öğrenmek için görev yöneticisinden başlangıç sekmesinden öğrenebilirsiniz.Fakat dikkat edin!Bazı programları sonlandırır iseniz bu bilgisayarınızın ayarlarını bozabilir.Sağ tıklayıp devre dışı bırakın.Bu sayede biraz hızlı açılacaktır.

2

Kullanmadığınız Programları Kaldırın

Bilgisayarlarda herkes çok fazla gereksiz program veya oyun yüklüyor.Bunlar ileride belli oranda bilgisayarınızı yavaşlatıyor.Bu sorunu çözmek için denetim masasını açıp  program ekle/kaldır bölümden kaldırabilirsiniz.Kaldırılan programlar ile bilgisayarınızın hızında göz ile görülür hız olacaktır.

3

Virüs Programı Kullanın

Bilgisayarınıza tarayıcınız,indirdiğiniz oyun ve programlar ile virüs bulaşma olasılığı yüksektir.Günümüzde virüs programlarının önemi oldukça artmaktadır.

antivirüs

Virüs programı ile hız oranı artacağına eminiz.

4

Disk Temizleyin

Disk temizlemek pc hızını etkileyen önemli etkenlerden bir tanesidir.Disk temizlemek için dosya gezgininde herhangi bir sürücünün üstüne sağ tıklayıp özellikleri seçin.Daha sonra genel kısmının altında disk temizleme tuşu olacaktır.Tıklayıp temizleyebilirsiniz.

5

Bilgisayarınızın İçini Temizleyin

Zaman içinde bilgisayarınızın içine toz kaçabilir.Bu tozlar fanı yavaşlatır ve bilgisayarı olumsuz yönde etkiler.Ortalama 2 veya 3 ayda bir bilgisayarınızın içini temizlemeli ya da temizletmelisiniz.

 

Teknolojiye büyük ilgi duyan SEO ve HTML bilgisi bulunan ayrıca birçok projesi olan webmaster.

Sizin Yorumlarınız Bizi Mutlu Ediyor

Yorum Bırakın

Seçilenler () Karşılaştır