Fps Arttırma, Oyun Hızlandırma Nasıl yapılır?

Oyunları nasıl daha hızlı oynarım? Fps nasıl yükselir, ping nasıl düşülür? Oyun kalitesi nasıl arttılır? Bütün soruların cevabını burada bulacaksınız. Öncelikle en önemli ipuçlarını sizlerle paylaşacağız. Laptop veya masaüstü fark etmez, her iki sistem için geçerlidir. Kesinlikle artış yaşacağınızı garanti ederiz. Ayrıca Amd Rx 580 ve teknoloji haberleri konumuzu incelemenizi tavsiye ederiz.

1.Grafik Kartı Güncelleme
http://www.webriyota.net/wp-content/uploads/2017/04/Improve-FPS-drivers.jpg

Grafik kartı güncellemek en önemli adım. Ekran kartı güncellemek genel Fps artışı sağladığı gibi, oyunlar için özel geliştirmeler bulunur. Günümüz teknoloji programları ile kolaylıkla bu sorunun üstesinden kolaylıkla gelebilirsiniz. Önce Denetim Masası>Aygıt Yöneticisi> Görüntü Bağdaştırıcısı ile ulaşabilirsiniz. Intel, Nvidia or AMD ekran kartınızın websitesine giderek güncelleyebilirsiniz.

 

http://www.webriyota.net/wp-content/uploads/2017/04/Anti-Aliasing.jpg

Ayrıca Steam ile otomatik güncelleme yapabilirsiniz. Oyun için en ideal sistem windows 10 olduğunu unutmayın.

2.Oyun Grafiklerini Doğru Ayarlamak

Oyun grafiklerini doğru ayarlamak en önemli adım. Oyun çözünürlüğü ve sistem çözünürlüğü eşit olmalı. Örneğin Windows çözünürlüğü 1920×1080 ise oyun çözünürlüğü 1920×1080 olmalıdır.

3.Anti-Aliasing Ayarlamak

Anti-aliasing en önemli konu. Öncelikle bütün grafikleri düşürün ve Anti-aliasing açık tutun. Bütün ayarlar low olsa bile AA sizin için en önemlisidir. Bütün ayarları düşürebilirsiniz ama AA size çok daha fazla destek verecektir. Eğer AA 2x açtığınız zaman bile oyun kasıyorsa yapacağınız hiç bişey yok malesef. Yeni donanim almanızı tavsiye ederiz. Eğer 2x ile oynanabilir ise, 4x olarak arttırabilirsiniz. Herşey low olsa bile, AA 4x size inanılmaz bir görüntü sağlayacaktır. Aşağıdaki görüntü Anti-Aliasing grafik ayarlarının, bütün ince detaylardan önemli olduğunu görebilirsiniz.

http://www.webriyota.net/wp-content/uploads/2017/04/fps-arttirmak-.png

4.Windows 10 Oyun Modu

Windows 10 oyun modu ile kesinlikle 2-3 fps artışı sağlayabilirsiniz.  Detaylı inceleme için windows 10 oyun modu tıklayabilirsiniz.

 

Yazar ve danışman. İki yıldır webriyota'da çalışıyor. Haberleriniz için [email protected]'le bağlantı kurunuz.

Sizin Yorumlarınız Bizi Mutlu Ediyor

Yorum Bırakın

Seçilenler () Karşılaştır