Huawei, Grafen Destekli Yüksek Sıcaklıklı Li-ion Pillerde Büyük Gelişmelere Başladı

Huawei, yüksek sıcaklıklara dayanabilen dünyanın ilk uzun ömürlü grafen destekli Li-ion pilini açıklayan Li-ion pil araştırmalarında önemli bir gelişme olduğunu açıkladı. Duyuru, Huawei‘nin Merkezi Araştırma Enstitüsü bünyesindeki bir kuruluş olan Watt Laboratuarı tarafından Japonya’da düzenlenen 57. Pil Sempozyumu’nda yapıldı.

Huawei’nin araştırma sonuçları, yeni grafene dayalı ısıya dayanıklı teknolojilerin 60 ° C‘lik bir ortamda, mevcut üst sınırın 10 ° C üzerinde yüksek bir sıcaklıkta Li-ion pillerin işlevsel kalmasını sağladığını gösteriyor. Grafen yardımlı Li-ion pillerin ömrü sıradan Li-ion pillerin iki katı kadar uzundur.

Huawei Li-ion Pillerde Büyük Gelişmeler Kaydediyor

Watt Laboratuvarında Baş Bilim Danışmanı Dr. Yangxing Li, üç teknolojinin, grafen yardımlı yüksek sıcaklıklı Li-ion pilin atılımına katkıda bulunduğuna dikkat çekti. İlk olarak, elektrolitlerdeki özel bir katkı, iz suyu giderir ve elektrolitlerin yüksek sıcaklıklarda buharlaşmasını önleyebilir. İkinci olarak, modifiye edilmiş geniş-kristal NMC malzemeleri, katot için kullanılır ve katot tozunun termal kararlılığını geliştirir. Üçüncü olarak, grafen Li-ion pilin daha verimli soğutulmasını sağlar.

Dr. Li, “Yüksek sıcaklık ortamında şarj ve deşarj testleri yaptık.Görünümler, çalışma parametreleri aynı olduğunda grafen yardımlı yüksek sıcaklıklı Li-ion pilin normal Li’ye göre 5 ° C daha serin olduğunu gösteriyor” 60 ° C‘lik bir sıcaklıkta 2.000 kez şarj edildikten sonra geride bırakılıyor.Golfen pilinin kapasitesinin% 70‘inden fazlası, 60 ° C‘lik bir ortamda 200 gün tutulduktan sonra kapasitesinin % 13‘ünden daha azı kayboluyor. “Dedi.

Huawei’nin araştırma sonuçları, iletişim merkez istasyonlarının depolama sistemlerini yeniden şekillendirecek. Yüksek sıcaklık bölgelerinde, grafen yardımlı yüksek sıcaklıklı Li-ion pillerden güç alan açık baz istasyonları, dört yıldan uzun çalışma ömrüne sahip olabilir. Bu piller, yüksek sıcaklıklardaki şarj başına elektrikli araçlar için yüksek bir kilometre sağlar. Ayrıca önemli miktarda ısı üreten dronların güvenli bir şekilde çalışmasını da garanti edebilirler.

Huawei’nin Watt Laboratuvarı, 2015 yılında Japonya’da düzenlenen 56. Pil Sempozyumunda 3000mAh‘lik bir pilin% 48‘ini yalnızca 5 dakikada şarj eden hızlı şarj teknolojisini açıkladı. Bu teknoloji birçok kafayı çevirdi. Li’ye göre, Huawei gelişmiş hızlı şarj pillerini ticari olarak sattı ve Aralık ayı sonlarında süper hızlı bir şarjlı cep telefonunu duyuracak.

Teknolojiye büyük ilgi duyan SEO ve HTML bilgisi bulunan ayrıca birçok projesi olan webmaster.

Sizin Yorumlarınız Bizi Mutlu Ediyor

Yorum Bırakın

Seçilenler () Karşılaştır