İnternetten Faks Gönderme

İnternetten bedava fax göndermeyi merak mı ediyorsunuz veya ihtiyacınız mı var?  Sizlere 2 siteyi tanıtacağım ve kullanımlarını göstereceğım. Abonelik iptali, iş başvurusu, kurumlara bilgi gönderme, ehliyet başvurusu gibi bir Birçok yerde kullanılıyor. Öncelikle bu işlem çok kolay. Kırtasiyeye gitmek yerine kolaylıkla bu sorunu internet üzerinden ve hızlıca çözebilirsiniz. Özellikle digiturk aboneliğini iptal ettirmek için fax işlemini kullanıyor, ayrıca kurumlar mail yerine fax işlemi kabul ediyorlar. Sizler bu iki site sayesinde kolaylıkla ve hızlıca ücretsiz fax gönderebilirsiniz.

Ücretsiz Fax Gönder

Fax çekmek için bu bağlantıyı kullanabilirsiniz.

1-Adrese giriyoruz ve Sign in tıklıyoruz. Yukarı ve sol tarafa tıklıyoruz.

http://www.webriyota.net/wp-content/uploads/2017/04/s2.jpg

2-Gmail veya Microsoft şifreniz varsa giriş yapın eğer yoksa Microsoft hesabınızı hızlıca açabilirsiniz. Gmail için telefon onayı gerekir

http://www.webriyota.net/wp-content/uploads/2017/04/s4.jpg

3-Send a fax dedikten sonra UPLOAD FILES tıklıyoruz.

http://www.webriyota.net/wp-content/uploads/2017/04/s5.jpg

4-Enter a fax number kısmına numarayı yazıyoruz. Buraya daha fazla numara eklemek isterseniz add recipient kısmına tıklıyorsunz. En son olarak SEND kısmına tıklıyoruz. Buraya istediğiniz kadar ekleyebilirsiniz. Toplu fax göndermek için buraya tıklayın.

 

http://www.webriyota.net/wp-content/uploads/2017/04/bedava-fax-gonderme-ucretsiz-fax-1.jpg

5-Yeşil fax gönderildi anlamına geliyor. Mavi fax sorunsuz olarak ulaştı. Gri düzenleniyor. Eğer gönderildi onayını alırsanız firmalar yok gelmedi yok bilmiyorum diyemezler. Faks göndermek istediğiniz numaranız meşgul veya bozuksa ulaşılana kadar tekrar dener. kaç kez denendiği veya niçin iletilmediğine dair detaylar paylaşılmaktadır. SEARCH‘e tıklayarak istediğiniz aramaları yapabilirsiniz.  Ayrıca Google Drive, Dropbox, Box, OneDrive veya Evernote ile yönetebilirsiniz.

İkinci yöntem ise, FaxZero ile günlük 7 milyon ücretsiz faks gönderebilirsiniz. Ücretsiz faks göndermek için büyük bir nimet, üstelik üyelik gerekmiyor.

Üye Olmadan Fax Gönderme

Fax çekmek için bu bağlantıyı kullanabilirsiniz.

http://www.webriyota.net/wp-content/uploads/2017/04/uye-olmadan-faks-fax-gonderme.jpg

FaxZero nasıl çalışır?

Sağ tarafa sizin isminiz, firma varsa Faks numaranız ayrıca mail adresini girmeniz gerekiyor.

Sol tarafa alıcının adı firma ismi ve Faks numarasını yazıyorsunuz. Fax information kısmından göndermek istediğiniz faks dosyasını yüklüyorsunuz. Doc docx pdf  formatlarını destekliyor. Daha sonra send free fax now kısmına tıklıyorsunuz.  3 sayfaya kadar gönderim yapabilirsiniz. Ayrıca günlük 2 defa faks gönderebilirsiniz. Üstelik hepsi ücretsiz.

Yazar ve danışman. İki yıldır webriyota'da çalışıyor. Haberleriniz için [email protected]'le bağlantı kurunuz.

1 Comment
  1. Yanıtla
    niyazi 14 Nisan 2017 at 14:28

    Digiturk için faks gönderdim bakalım

Yorum Bırakın

Seçilenler () Karşılaştır