İphone 3 Efsanesi İnceleme

Apple’ın en eski modellerinden biri olan İphone 3‘ü inceledik.Efsane telefon hakkında bilgiler ve yaptığımız testler ile biraz zorladık.Şuan hala çalışmakta olan telefon İphone 3‘ün resimleri incelememizde.

Günümüzde İphone 3 modeli çoğu kimsede bulunmaz.Telefon 2009 yılında çıkmıştı.Fakat hala çalışmakta.Sizler için önce telefon özelliklerini sizlere gösterelim.

İphone 3 Genel Özellikleri

3.5 İnç ekran boyutu ile İphone 3,günümüz telefonlarına göre baya küçük kalmış durumda.1219 mAh batarya seviyesi ile karşımıza gelmişti.Günümüzdeki İphone modellerine göre düşük bataryaya sahip değil.256 MB RAM kapasitesi,600 Mhz CPU frekansı bulunur.Parmak izi daha kullanımamıştır.İphone 3 8 GB ve 16 GB‘lık dahili depolama alanlarına sahiptir.

Apple’ın en düşük işletim sistemi olan İOS 3 kullanmaktadır.İphone 3 kamera performansına gelirsek inceleme esnasında gerçekten bizde şaşırdık.3.15 kamera çözünürlüğü olmasına rağmen gayet güzel fotoğraflar çekiliyor.Ayrıca 480p video kayıt çözünürlüğü bulunmaktadır.


Diğer Ayrıcalıkları

Telefon batarya seviyesi düşük olmasına rağmen gayet uzun süre kullanabiliyorsunuz.İphone 3’de günümüzdeki İphone modellerinde de bulunan çoğu uygulama mevcuttur.Apple’ın 5 ve diğer modellerindeki gibi orta tuşa 2 kere basınca açık uygulamalar gösterilmiyor.Geri dönmek için kullanıyor.

Hoparlör seviyesi fazla yüksek değildir.Fakat bir ortamda çoğu kişinin duyabileceği kadar çıkar.Ekran boyutu küçük olduğundan telefon içindeki yazı boyutları da oldukça küçüktür.Açma ve kapama tuşu telefonun üst kısmındadır.Ayrıca kulaklık girişide telefonun üst kısmındadır.

İphone 3 için uyguladığımız sağlamlık testi yakında gelicektir.Şaşırtıcı sonuçlar çıktı.Acaba 3310’a rakip olabilecekmi.

Teknolojiye büyük ilgi duyan SEO ve HTML bilgisi bulunan ayrıca birçok projesi olan webmaster.

3 Yorumlar
 1. Yanıtla
  Sjsjdjsnsnsm 13 Temmuz 2016 at 09:54

  Ben de daha önce kullanmıştım WhatsApp yükleyemedim bu arada telefonculara verip İOS 7 yapabiliniyor. Ozaman birçok uygulama yüklenir.

 2. Yanıtla
  Berktuğ Mutlu 14 Temmuz 2016 at 14:17

  iPhone 3 gerçekten kullanışlıydı yenileri çıkınca çok ezik kaldı.

 3. Yanıtla
  Eren ORHAN 8 Eylül 2016 at 00:07

  iPhone 3 bende kullanmıştım zamanının devrim yaratan telefonlarından, şuan iPhone 6 kullanıyorum düşündümde o zamandan bu zamana teknoloji baya gelişmiş.

Yorum Bırakın

Seçilenler () Karşılaştır