LG Yeni Amiral Gemisi Modeli V20 Tanıtıldı!

LG V20 Dün akşam saatlerinde resmi kaynaklar tarafından duyuruldu.LG V20 özellikleri,görselleri,çıkış tarihi ve fiyat bilgisi bu haberimizde sizlerle.Geçen sene phablet segmentliilk model olan V10’u duyuran LG, bu sene yeni bir phablet modeli bize sunmaya hazırlanıyor.Geçen hafta LG V20 modelinin duyurulabileceği bazı kaynaklarca bildirilmişti.San Francisco’da LG V20 modeli akıllı telefon resmi kaynaklarca duyuruldu.
Telefonun bütün ayrıntıları haberimizde.

lg-v20-duyuruldu

LG V20 Tasarımsal İncelemesi ;

Cihazda göze ilk çarpan bölüm tasarımı. LG V10 modeli geçtiğimiz sene plastik gövde nedeniyle çok fazla olumsuz yorum almıştı. Fakat LG bu yorumları dikkate alarak bu sene alüminyum bir gövde kullanmayı tercih etmiş görünüyor. LG yine G5 modeli telefonunda’da metal bir gövde yapısı kullanmıştı.

Gözlerden kaçmayan bir nokta ise LG V20 dizaynının LG G5’e çok benzemesi. metal gövde olsun, çift kamera olsun özellikleri ile beraber V20 G5 izleri taşıyor. AL6013 (6000 serisi alüminyum) adlı alüminyum alaşımın kullanrak yapılan telefon MUL-STD-810 standartlarında sağlamlık veriyor.

LG V20 Tekniksel İncelemesi ;

LG V20 adlı  kocaman akıllı telefon 5.7 inç büyüklüğünde  IPS ekran kullanıyor. QHD (1440 x 2560 piksel) veren ekran artı olarak cihaz, aynı V10 modeli gibi kullanıldığı ikinci bir ekrana sahip. Ekranın üst kısmında bulunan bu ekran, telefon ana ekranda kapalı durumdayken bildirimleri gösteriyor ve birde çeşitli kısa yol kullanımını sağlıyor.

lg-v20-teknik-inceleme

Ekranın alt tarfında Qualcomm Snapdragon 820 yongasını görüyoruz. 4 GB RAM ve 64 GB dahili depolama alanı veren akıllı telefon performas olarak yeterli verimi size verecektir.LG V20 kamerası G5 modelindeki kameraya çok benziyor. LG G5 modelindeki gibi bir kamera donanımı kullanıyor, geniş açılı fotoğraf desteğini veriyor. 16 MP çözünürlüğe olup 16:9 ölçekli ve OIS (optik görüntü sabitleme) destekleyen arka kamera, hemen yanındaki 8 MP çözünürlüğe ve 135 derecelik açıya sahip ikinci bir kamera bulunuyor.telefonun ön kısmında ise 5 MP çözünürlükte geniş açılı selfie kamerası var.Bu Telefon ses konusu ile ilgili de ortalamanın üzerinde özelliklere sahip. 4 adet DAC desteği gelen telefonumuz temiz ses kaydı yapmanızı sağlıyor. 75 kademeli ses seviyesi var. Ses konusu ile ilgili dikkat çeken en önemli bir ayrıntı, cihazın kutusundan Bang & Olufsen imzalı kulaklık çıkması.Telefonun bataryası 3200 mAh olup size fazlasıyla yetecektir. Quick Charge 3.0 ile hızlı şarj yapmanızı sağlayan telefon, Android 7.0 yüklü olarak geliyor.

Telefonun Çıkış Tarihi Ve Fiyat Bilgileri ;

Cihazın ABD için satış fiyatı 649 dolar olarak belirlenmiş durumda.23 eylül‘de çıkması bekleniyor.

Merhaba ben Numan uzun zamandır bilişim teknolojileri ile uğraşıyorum.Zevk ile haber okumayı ve yazmayı seviyorum özellikle teknoloji tarzı haberler.

1 Comment
  1. Yanıtla
    pelinay 10 Eylül 2016 at 14:45

    LG hakkaten iyi telefon. Ama çok ısınıyor. Buna bi çare bulmaları lazım. Şarjda ısınınca doğal olarak hızlı bitiyor. Yeni tanıtımda acaba bu sorunlara çözüm bulabildiler mi?

Yorum Bırakın

Seçilenler () Karşılaştır