Lucid Motors, 400 Kilometre Mesafe Alan Elektrikli Araba

Lucid sonunda 400 kilometre mesafe alan lüks elektrikli sedan kamuflajını üretmeyi başardı.Lüks araç sadece Tesla’nın Model S’sinde değil, aynı zamanda BMW 7 Serisi ve Mercedes-Benz S Sınıfı gibi geleneksel gazla çalışan otomobilleri de hedef alıyor. Şirketin 2018 yılında Arizona fabrikasında üretime başlaması bekleniyor.

400 Kilometre Mesafe Alan Elektrikli Araba

Bugünkü olay, hem lüks otomobilin hem de otomobil dünyasındaki en büyük pil paketinin neye benzediğini gösterdi. Standart Hava, Tesla’nın Model S’de halihazırda kullandığı 100 kWh pil ile birlikte geliyor ancak Lucid de 130 kWh seçenek sunmayı planlıyor. Lucid ve enerji ortağı Samsung SDI’ye göre, o araba şarj başına 400 mil yelpazesine sahip.

Şirket, Air’in sürücülerin lüks, spor otomobil ve banliyö ihtiyaçlarını dolduracağını söyledi. Güç söz konusu olduğunda, her elektrik motoru 600 beygir gücü üretmeyi planlıyor. Bu güç aktarma organı, aracın önündeki HVAC ve süspansiyon sistemi ile entegre edilmiştir. Arka tekerlekler, entegre bir şanzıman, motor ve süspansiyon ile aynı düzene kavuşuyor. Her şeyi birlikte ilerleterek CTO Peter Rawlinson, her şey arabanın kenarlarına itildiğinden arabanın daha fazla oturma kapasitesine sahip olduğunu söyledi.

Tüm bu motorlar sıfırdan 60 MPH’ye 2,5 saniyeye kadar birleşik 1000 beygir gücü bastırıyor. Hava aynı zamanda kısa ve uzun menzilli radar, kameralar ve Lidar ile özerk hazırdır. Kendinden sürüş özelliklerinden bazıları lansman sırasında kullanıma sunulacak, ancak çoğu daha sonra havadan yapılan güncellemelerle eklenecek. Elbette, teknoloji orada durmaz. Çoğu lüks araba gibi, aynı zamanda bir tamamlayıcı uygulaması da vardır. Ayrıca, Amazon Echo veya Siri gibi ses kontrolünü kullanarak aracın içindeki yönlerini kontrol ediyor.

Doğal olarak, Hava, eşleşen fiyata lüks bir otomobil. Lucid, iyi seçilmiş bir modelin 100.000 dolardan fazla maliyeti olacağını, ancak gelecekte 65.000 dolarlık bir modelin üretileceğini söyledi.

5 Yorumlar
 1. Yanıtla
  Nuri Çölbaşı 15 Aralık 2016 at 14:36

  Lucid Motors ile ilgili daha öncede bir haber okumuştum. Ancak burada çok daha başarılı ve aydınlatıcı bir bilgi verilmiş. Bu araç gerçekten ilgi çekemeyecek gibi değil.

  • Yanıtla
   Emre Yıldırım 15 Aralık 2016 at 15:29

   Lucid Motors ilerleyen günlerde kendinden daha çok söz ettirecek gibi zaten 🙂

 2. Yanıtla
  Mekanik Bilgi 16 Aralık 2016 at 16:37

  Bu nasıl bir araç ya, gerçek olamaz 🙂 Elektrikli araç deyince aklam ilk gelen saçma tasarımlı ufak tefek araçlardır ama bu gerçekten efsane olmuş

 3. Yanıtla
  Bornova 18 Aralık 2016 at 02:25

  Önümüzdeki yirmi yıl içinde herkeste belki elektrikli araba olacak ve benzinli arabalar ortadan kalkacak gibi görünüyor ama petrol şirketleri bu işten çok büyük gelirler elde ettikleri için buna izin verirler mi bilmiyorum. İnanılmaz bir rant kavgası ve siyasi hamleler gelecekte bizi bekliyor olacak.

 4. Yanıtla
  Mühendis 18 Aralık 2016 at 05:42

  Bu kadar yüksek beygir gücüne sahip bir aracın, 400 kilometre gibi elektrikli otomobiller için yüksek sayılabilecek kesintisiz sürüşe izin vermesi, cidden sektörü değiştirecek gibi görünüyor. Öte yandan aracın tasarımında kimin payı varsa gerçekten takdire değer.

Yorum Bırakın

Seçilenler () Karşılaştır