Mac Adresi Nasıl Değiştirilebilir

Windows bilgisayarlarda MAC adresinizi nasıl değiştirebileceğinizi biliyormusunuz? Eğer bilmiyorsanız veya öğrenmek istiyorsanız bu makalemizi kesinlikle okuyun.

MAC Adresi Tam Olarak Nedir?

MAC adresiniz herhangi bir ağa bağlanabilen bir cihazın ağ kartında bulunan adrestir. Her cihazda farklı olan ve her cihaza özel olan bu adres IMEI gibi çalışmaktadır. Bu adresi çeşitli nedenlerden dolayı değiştirmek istiyor olabilirsiniz.

Mac Adresi Değiştirilme Nedenleri Nelerdir?

Genel olarak bir neden yoktur çeşitli nedenleri vardır örnekler vermek gerekirse bir sistem yöneticisi sizin MAC adresinizi filtrelerse internet erişiminizi kesebilir. Siz MAC adresinizle oynayarak tekrar internet erişiminizi açabilirsiniz.

Windows 10 İşletim Sisteminde MAC Adresi Nasıl Değiştirilir?

Başlat menüsü > Aygıt Yöneticisi > açılan pencerede Ağ bağdaştırıcıları bölümü olacak. Bu menüyü genişletin ve istediğiniz bir ağ adaptörünü seçiniz ve sağ tıklayıp özellikler’e tıklayın.

Özellikler penceresinde üst menüde bulunmakta olan Gelişmiş sekmesine tıklayın. Alt tarafta ağ adresi seçeneğine basın. Bu seçeneğe bastığınızda sağ tarafta açılan Değer bölümüne MAC adresini yazın. Ve tamam butonuna basıp yaptıklarımızı uyguluyoruz.

Yaptığımız değişiklikleri kontrol etmemiz gerekiyor. Komut istemini açıyoruz > komut satırına Getmac yazıyoruz ve enter tuşuna basıyoruz. Burada sistemine bağlı olan bütün adresler sıralanacaktır.

Üst tarafta yaptıklarımız elle yapılanlardı yani manuel olarak yaptık daha klay ve basit bir şekilde yapmak istiyorsanız Technitium MAC Address Changer programını bulup indirin. Uzun uzun uğraşarak istemeyenler için bu program ilaç gibi gelecektir.

Resimler alıntıdır.Bu tür yazılarımızın devamı için bizi takip etmeye devam edin varsa istekleriniz yorum olarak yazabilirsiniz. En kısa zamanda sitemize eklenecektir.

Teknolojiye büyük ilgi duyan SEO ve HTML bilgisi bulunan ayrıca birçok projesi olan webmaster.

1 Comment
  1. Yanıtla
    Ramzi 26 Mart 2017 at 15:06

    MAC Adresi değişimini lunix için nasıl yaparız acaba

Yorum Bırakın

Seçilenler () Karşılaştır