Meizu Super mCharge İle 19 Dakikada Dolu Batarya

Günümüzde birçok telefonda hızlı şarj teknolojisi kullanılıyor.Fakat Meizu Super mCharge ile bu hızı 19 dakikaya kadar düşürüyor.

Dün OPPO‘dan devrim niteliğinde olan 5X kamera teknolojisini gördükten sonra bugün başka bir Çin markası olan Meizu, inanılmaz Super mCharge hızlı şarj teknolojisiyle Barselona’daki MWC 2017’de merkezi sahne almıştır. Meizu’nun pazardaki hızlı şarj teknolojisi var, ancak bu en yeni Meizu Super mCharge, hızlı süpersonik hızla şarj etme olanağı sunuyor.

Meizu Super mCharge, şarj sıcaklık gecikmelerinin neden olduğu verimlilikteki düşüşü çözmek için % 98‘e kadar bir dönüşüm verimi ile yeni bir şarj pompası teknolojisi kullanıyor. Telefonun aşırı ısınması durumunda yeni teknoloji şarjı düşürdüğü için güvenlik de halledilir. Super mCharge, hem yüksek voltaj hem de yüksek akım kullanan 55 W (11V, 5A) güç sınıfıyla gelir.

19 Dakika İçinde %100 Şarj

Teknoloji 3000 mAh batarya ile test edildi ve çarpıcı sonuç. Sadece 5 dakika içinde pil sıfırdan % 30‘a ulaştı ve bu rakam 10 dakika içinde % 60‘a çıktı. Şarjın yüzdesi arttıkça, bu oran biraz azaltıyor, ancak yine de vahşi. 15 dakika içinde pil şarjı % 85‘e, 19 dakika 12 saniye içinde telefonun şarjı % 100 oldu. Meizu Super mChargeın sıradan hızlı şarjdan 3 kat daha hızlı olduğunu iddia ediyor. Aynı zamanda hızlı şarj 3.0 ve VOOC hızlı şarj teknolojisinden daha hızlı olduğu söyleniyor.

Bununla birlikte 3.000 mAh batarya, yalnızca herhangi bir batarya değil, Super mCharge tarafından sağlanan akımın 4 katına bile dayanabilen Meizu’nun yeni yüksek performanslı bataryası. Pilin dayanıklı yeni bir lityum esaslı malzeme kullanılarak üretildiği söyleniyor. Meizu, 800 devir şarjdan sonra bile pilin kapasitesinin % 80‘inden fazlasına sahip olduğunu ve bu nedenle normal kullanımın iki yıla kadar sürebileceğini iddia ediyor.

Meizu, akıllı telefonlarında Super mCharge‘i ne zaman görmeyi bekleyeceğimizi açıklamadı; ancak bir sonraki Meizu amiral gemisi akıllı telefonu ile birlikte olması bekleniyor.

Teknolojiye büyük ilgi duyan SEO ve HTML bilgisi bulunan ayrıca birçok projesi olan webmaster.

Sizin Yorumlarınız Bizi Mutlu Ediyor

Yorum Bırakın

Seçilenler () Karşılaştır