Oda Yalıtımı Nasıl Yapılır

Bir kişi gelen veya bir odadan ses miktarını azaltmak isteyebilirsiniz birçok kez. Oda ses geçirmez yapma, durdurma veya belirli bir yapı teknikleri ve Malzemeleri kullanılarak ses dalgalarını azaltmayı içerir. Pek çok yöntem vardır, ve bir harcamaya istekli para odayı kendisi ve miktarına bağlıdır seçimi. Oda ses yalıtımlı, duvarlar, tavan, pencere, kapı ve herhangi bir çatlak veya açıklıklar değişiklik yapmak gerekebilir. Ses geçirmez bir oda yardımcı olacak birkaç şey duvarlar sheetrock Çift Katman kullanarak, silikon veya başka bir yapışkan ses tabakası ile aralarındaki katta; çift yükleme – veya üç-hung windows; bir damla tavan yükleme; yükleme ve halı dolgu ve halı bileşik gölgeleme vardır.

Gürültü problemi önlemek için en iyi yolu inşaat malzemeleri ve girer ya da bir oda bırakır gürültüyü azaltacak teknikleri ile oda oluşturmaktır. Önceden bu şekilde planlama her zaman mümkün değildir, ancak, özellikle ev sahipleri için. Bu durumda, ses geçirmez bir oda duvarları zaten sonra istenmeyen gürültü emmek için nasıl odaklanır.

Ses Geçirmeyen Duvarlar

Eğer duvarlar inşa ya da yeniden hazırız-mevcut duvarlar, arasında yer alan küçük bir miktar ile sheetrock iki kat kullanmayı düşünün. Birlikte silikon veya ses-nemlendirme tutkal özel bir türü bir katman kullanarak yapıştırılmış olabilir. Mevcut duvarlar için bir boya tabakası duvardan eklenebilir. Dalgalar hafifçe ayrılmış sheetrock iki kat iki kat daha kalın bir katman daha vardır bu yüzden farklı yoğunluklarda, maddelerden gittikleri gibi kitle ve seyahat azalır gibi geliyor. Çeşitli ses-malzemeleri azaltarak ayrıca duvarların iç, bu tür fiberglas izolasyon, köpük panelleri ses yalıtımı rockwool, kütle-yüklü vinil veya belirli bir tür olarak eklenebilir.

Doors and Windows

Doorways and windows can also contribute to unwanted noise problems. Thick, solid doors and double- or triple-paned vinyl-framed windows will block more sound than thin doors and single-paned windows. Also, just like the way that a draft of air can travel through leaks around a door or window, sound can enter or leave a room through them. Weatherstrips or caulk can be applied to the gaps around door frames and windows to reduce the amount of sound that sneaks through the gaps.

Zemin ve Tavan

Zemin ve tavan da ses yalıtımlı olabilir. Halı zemin üzerinde halı dolgu üzerine kurulabilir. Özel ses-paspaslar azaltılması da halı altına imzamı atarım. Bir tavan bazen yanlış bir tavan veya asma tavan olarak adlandırılan bir damla tavan, ekleyerek ses yalıtımlı olabilir. Tavan bu tip tavana asılı özel paneller oluşur.

 

 

 

Yazar ve danışman. İki yıldır webriyota'da çalışıyor. Haberleriniz için [email protected]'le bağlantı kurunuz.

Sizin Yorumlarınız Bizi Mutlu Ediyor

Yorum Bırakın

Seçilenler () Karşılaştır