Samsung Galaxy Note 7 Özellikleri İnceleme

Samsung’un yeni amiral gemisi modeli Galaxy Note 7 tanıtıldı.Üstün performanslı telefon Galaxy Note 7’yi inceledik.Samsun Galaxy Note 7 modelinin özellikleri,artıları,eksileri,tasarımı,fiyatı ve daha fazlası yaptığımız incelememizde.

ARTILARI:
  • Güçlü ve Üstün performans
  • Şık ve Hoş Tasarım
  • Uzun Pil Ömrü
  • Suya Ve Toza Dayanıklı

EKSİLERİ:
  • Kamera güzel Fakat daha iyi olabilirdi

Samsung Galaxy Note 7 Fiyatı

Henüz ülkemizde satışı yok.Fakat 3999 TL fiyat verildi.Şuan fiyatı düşürüldü.

TASARIM:

Samsung Galaxy Note 7,tasarım yönünden bir önceki modellere göre değişim geçirmiş.Telefonun kapağında cam kullanılmıştır.Telefonu iyi korumanız tavsiye edilir.Çerçevesinde ise metalden oluşmaktadır.Note 7’nin kalınlığı 7.9 mm olarak ölçülmüştür.O kadar ince değil.169 gram ağırlığındadır.Karşımıza 4 farklı renk seçeneği ile geldi.Bunlar altın,gümüş,mavi  ve siyahtır.Ayrıca ekran dayanıklılığı son teknoloji Corning Gorilla Glas 5 kullanılmıştır.

Cam çizilmeye dirençlidir.5.7 inç ekran boyutuna sahiptir.Super Amoled ekran teknolojisi kullanılmış olup,ekran çözünürlüğü ise 1440×2560(QHD) olarak doğrulandı.Tasarım olarak azda olsa Note serilerine göre değişim görülmüştür.Telefonu elimize aldığımızda kolay arayüzü olması bizleri daha iyi bir deneyim sunmaktadır.

BATARYA:

Son zamanlarda batarya sorunları telefonlarda önemli sıkıntılardandır.Samsung Galaxy Note 7’de 3500 mAh pil seviyesi kullanmıştır.Batarya seviyesi genel olarak diğer Samsung ürünlerine baktığımızda yüksek bir bataryadır.Zaten Samsung’un kolay ve hızlı arayüzü sayesinde bizlere uzun pil ömrü sağlamaktadır.Telefon ayrıca hızlı şarj teknolojisine sahiptir.Galaxy Note 7 ile uzun süre oyun deneyimi sağlayıp telefonda uzun vakitler geçirebilirsiniz.Bunun dışında değişir bataryaya sahip değildir.

KAMERA:

Samsung Galaxy Note 7’nin kamera performansı son zamanlarda çıkan Zenfone 3 Deluxe modelini göz önünde bulundurduğumuzda daha yüksek olması bekleniyordu.Fakat Samsung Galaxy Note 7’nin 12 megapiksel arka kamera çözünürlüğü bulunmaktadır.Ön kamera çözünürlüğü ise 5 megapikseldir.Keyif dolu Selfieler çekebilirsiniz.Kamera özellikleri ise oldukça çok.Raw kayıt yapabilme ve Hareketli Fotoğraf(Motion Photo) bunlardan birkaçıdır.Bu sayede oldukça güzel fotoğraflar çekebilirsiniz.2140p(UltraHD)4K Video Kayıt Çözünürlüğüne sahiptir.Bu özellikler ile Samsung Galaxy Note 7 birçok telefon modelinide geride bırakmıştır.

 

GENEL:

Samsung Galaxy Note 7 hakkında son olarak performans yönünden baktığımızda Exynos Yonga Setinden vazgeçmeyen Samsung, 2.3 Ghz Cpu frekansına sahiptir.Gayet son teknoloji ile güçlü bir işlemciye sahiptir.Ayrıca 8 çekirdekli olduğunu söyleyelim.Telefonda 4 GB RAM bulunuyor.Dahili Depolama alanı ise 64 GB olarak ayrıldı.Android’in şuanlık en güçlü İşletim Sistemi Marshmallow 6.0.1 kullanılmaktadır.Telefon suya dayanıklı olması en güzel yanlarından biridir.Ayrıca ön ana ekran tuşunda parmak izi okuyucusu bulunmaktadır.Ülkemizde satış fiyatı şuan için net olmasada Samsung Galaxy Note 7 Fiyatı 3999 TL olarak söylenmektedir.Bu fiyat kullanıcıları bir hayli üzdü.

Samsung Galaxy Note 7 Özellikleri İnceleme
Samsung Galaxy Note 7 hakkında üstün işlemcisi hoş ve sık tasarımını artıları,eksileri ve özelliklerini göz önünde bulundurduğumuzda vereceğimiz puan aşağıdaki gibidir.
8.1 Total Score
Genel Puan

Samsung Galaxy Note 7 hakkında üstün işlemcisi hoş ve sık tasarımını artıları,eksileri ve özelliklerini göz önünde bulundurduğumuzda vereceğimiz puan aşağıdaki gibidir.

Performans
8.5
Batarya
6.5
Kamera
7
Tasarım
8
Kullanıcı Oyu: 4.33 (23 Oy Sayısı)

Teknolojiye büyük ilgi duyan SEO ve HTML bilgisi bulunan ayrıca birçok projesi olan webmaster.

1 Comment
  1. Yanıtla
    film izle 7 Eylül 2016 at 17:47

    Şu patlama muhabbetleri olmasaydı alacağım bir telefondu ama yeniden dağıtımı bekleyeceğiz mecburen. Özellikle batarya konusunda samsung çok yerinde bir tercih oluyor.

Yorum Bırakın

Seçilenler () Karşılaştır