Samsung’dan Bir Yenilik Daha

Teknoloji alanında oldukça gelişmiş markalardan birisi olan Samsung, telefon, bilgisayar ve televizyon konusunda yaptığı yeniliklerle gündeme geliyor. Herkes tarafından bilinen ve severek kullanılan bu marka, sinemaseverleri sevindirecek bir haberle tekrar gündeme geliyor.

Son zamanlarda ortaya çıkan ve gelişen akıllı televizyonlar ve projeksiyonlar sinema keyfini evinize taşımanıza yardımcı oluyor. Ancak salonda izlenen filmin zevkini evde bulamayanlar için Samsung yeni tasarımlarına devam ediyor. Bu gelişen markanın sinema salonları için geliştirdiği dev ekranlı Cinema LED, yakında izleyiciler buluşacaktı. Herkes tarafından merakla beklenen bu teknoloji harikasının ilk kurulumu gerçekleşti. 4096×2160 piksel çözünürlüğü olan bu dev ekran, 10.3 metre genişliğine sahip. 96 parçadan oluşan bu LED ekran, diğer sinema ekranlarına göre 10 kat daha fazla parlaklık sağlıyor. HDR teknolojisi ile izleyicilerine üstün kalite sağlayan bu teknoloji, ses konusunda da oldukça başarılı görünüyor. Samsung, ses teknolojisinde oldukça gelişmiş firmalar arasında yer alan Harman’ı yılın başında 8 milyon dolara satın almıştır ve Harman’ın tasarladığı ses teknolojilerinden olan JBL hoparlörü kullanmıştır. Böylece görüntü kalitesinin yanı sıra, ses teknolojisinde de iddiasını koruyor.

http://www.webriyota.net/wp-content/uploads/2017/07/Cinema-LED-Screen-o.jpg

Herkes tarafından merakla beklenen bu Cinema LED ekranın ilk olarak ABD, Çin ve Japonya gibi şehirlerde kullanılması bekleniyor. Bu teknoloji harikası tasarımın daha sonradan diğer ülkelere de yayılacağını söyleyen Kim Suk-ki, sinema salonlarında kullanılan ses sistemlerinin de görüntü kalitesi kadar önemli olacağını dile getiriyor.

Yazar ve danışman. İki yıldır webriyota'da çalışıyor. Haberleriniz için yaseminergun@webriyota.net'le bağlantı kurunuz.

Sizin Yorumlarınız Bizi Mutlu Ediyor

Yorum Bırakın

Seçilenler () Karşılaştır