Samsung’un Yazıcı Bölümü HP’ye Satılıyor

Merkezi ABD olan teknoloji şirketi Hewlett Packard (HP) Güney Kore Üreticisi Samsung’un Yazıcı Bölümünü 1 Milyar Dolara Satın Alacak.

HP‘nin yaptığı açıklamalara göre,Teknoloji denince akla gelen 2 şirket yazıcı bölümünde 1,05 milyar dolar karşılığında anlaştı.

Yapılan açıklamada,anlaşmanın HP’ye verimsiz ve eski yazıcılarını çok yönlü ve kullanışlı yazıcılarla yenileme imkanı sunacak.55 milyar dolar değerindeki yazıcı piyasası yeniden evrim geçirecek şeklinde belirtildi.

samsung-yazici-satiyor

Samsung’un geçen sene 1,8 milyar dolar kazanç sağladığı yazıcı bölümünü 6 bin 500 patent ve dahili olarak 6 bin işçiyi bünyesine alacak olan HP,bu sayede sektörde daha üst kademelerde bulunmayı ve güçlü olmayı planladığını bildirdi.Tahminen 1 sene içerisinde tamamlanması beklenen satın alma ile ilgili otoriteler tarafından onaylanması gerek.

Samsung’un Amacı Ney ?

Samsung’un bu adımıyla acaba ne yapmak istediğini bilemiyoruz fakat yinede bir tahmin yapmak gerekirse Webriyota olarak düşüncemiz ,Samsung çok fazla alanda üretim yaptığı için az gelir sağladığı ürünlerini arkaplana iterek veya satarak bunlardan kurtulmaya çalışıyor.Sadece geliri iyi olan ve masrafı az olan bir sektör olan iletişim sektöründe ilerlemeyi hedefliyor gibi görünüyor.

Fakat teknoloji şirketleri analistleri ve proje planlayıcıları ile hareket etmektedir bu bir strateji’de olabilir.Önümüzdeki yıllarda hepimiz bu adımların gerçek sebeplerini göreceğiz.

Merhaba ben Numan uzun zamandır bilişim teknolojileri ile uğraşıyorum.Zevk ile haber okumayı ve yazmayı seviyorum özellikle teknoloji tarzı haberler.

Sizin Yorumlarınız Bizi Mutlu Ediyor

Yorum Bırakın

Seçilenler () Karşılaştır