SEO Ve Google Sıra Bulucu Nedir Ne İşe Yarar

Google’da yükselmek için yapılan işlemlerden sonra sıralamanızı öğrenmek için çoğu girişimci Google sıra bulucu kullanır.Peki bu nedir.

Google’da yükselmek için her internet sitesi sahibi çok uğraşır ve büyük emek harcar.Bunu yapmak için belli uğraşlar verir.Bu uğraşı tanımlayacak olursak “Search Engine Optimization“, “Arama Motoru Optimizasyonu” yani kısaca “SEO” olarak adlandırabiliriz.Belli bir anahtar kelimede yükselmek için SEO uygulanır.SEO aslında çok geniş bir sektör diyebiliriz.Eğer iyi araştırısanız SEO için birçok yalan bilgiler ile karşılaşabilirsiniz.

Örneğin SEO programı ile 1.sayfa garanti tarzı söylemler.Her SEO firması kendi SEO fiyatlarını belirler.Kullanıcılar tarafından en çok yapılan arama sorgularından biri ise “seo fiyatları“.Çünkü her site sahibi verdiği paranın hakkını almak ister.

Peki SEO nedir?Merak edenler için SeoHocası kısa bir dil ile açıklamış.

SEO Nedir?

SEO,arama motorlarına yönelik yapılan iyileştirme ve optimizasyon çalışmalarıdır. Site içi ve site dışı SEOolmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Arama motorlarında yükselmek adına yapılan işlemlerin tamamını kapsamaktadır.

Yapılan bir sonraki işlem ise ne kadar yükseldiğimizi öğrenmek.Bunun için ise en doğru yöntem sıra bulucular.Yükseldiğiniz anahtar kelimenin veya hangi anahtar kelimede kaçıncı sırada olduğunuzu öğrenebilirsiniz.

Google Sıra Bulucu Nedir Ne İşe Yarar?

Google sıra bulucu çoğu websitesi sahiplerinin çok fazla kullandığı bir sistem.Bu sistem sitenizin anahtar kelimedeki sıralamanızı gösterir.Ve yaptığınız SEO işlemleri sonrası bu hizmeti kullanarak çalışmalarınıza yön verebilirsiniz.Anahtar kelime sıralamamı nasıl öğrenebilirim diye merak ediyorsanız.Sizler için en çok kullanılan Google sıra bulucu sitelerini aşağıda bulabilirsiniz.Anahtar kelime analizi yapmak için sıra bulucuya site adresinizi,anahtar kelimenizi ve 1-100,veya 1-500 arası çıkacak sonuçlarını seçebilirsiniz.

WMARACI R10 İYİNET SEOHOCASI TEKNOLTAN

Teknolojiye büyük ilgi duyan SEO ve HTML bilgisi bulunan ayrıca birçok projesi olan webmaster.

2 Yorumlar
 1. Yanıtla
  Erdal 10 Ocak 2017 at 10:06

  Sıra bulucuya anahtar keline girdiğinizde site zarar görür mü sıra bulun siteye yararı var mı neye göre sıra bul yapacagız.

  • Yanıtla
   oğuzhan çubuk 10 Ocak 2017 at 13:40

   Hayır görmez.Bu sadece Google üzerinde anahtar kelime sıralamanızı gösteriyor.Örneğin apartman kapısı kelimesinde kaçıncı sırada olduğunuzu görebilirsiniz.Gibi

Yorum Bırakın

Seçilenler () Karşılaştır