Sony Xperia XZ Premium 960 Fps Video Örnekleri

Yeni  tanıtılan telefon modellerinden biri olan Sony Xperia XZ Premium,960 Fps gibi bir rakam ile çekilmiş muhteşem ağır çekim video örnekleri.

27 Şubat’ta Mobile World Congress (MWC) 2017‘de açıklanan Sony Xperia XZ Premium, 5.5 inçlik 4K ekran ve Snapdragon 835 SoC’ye sahip. XZ Premium’un diğer bir heyecan verici özelliği, saniyede 960 kare ile süper yavaş çekim videolarını çeken ilk akıllı telefon olması.

Xperia XZ Premium’un 19 megapiksellik arka kamerası, klasik akıllı telefonlara göre dört kat daha yavaş videolar çekebiliyor. Örneğin, iPhone 7 ve iPhone 7 Plus, 120 fps (1080p video) ve 240 fps (720p video) olmak üzere iki tür slow-motion video yakalayabilir.

Sony Xperia XZ Premium Muhteşem Ağır Çekim Videoları

Sony Xperia XZ, 920 fps’de 720 piksele süper yavaş çekim videosu çekebiliyor. Xperia XZ Premium, 960 fps’de süper yavaş çekimden bazı örnekler gösteren resmi bir Sony videosudur.

Motion Eye adı verilen 19 megapiksel kameranın 1/2.3 görüntü algılayıcısı, f/2.0 diyafram ve 25 mm eşdeğer lens bulunuyor. Arka kamera, loş ışık koşullarında % 19 daha büyük piksellerle harika fotoğraflar çekebiliyor. 5 eksenli dijital kompanzasyon sağlayan SteadyShot son derece stabil 4K videolar kaydedebilir. Panorama modu daha yüksek çözünürlüklü görüntüler elde etmek için geliştirildi.

Kamera sensörü, kamera düğmesine basmadan önce hareket tespit ettiğinde, Önizleme Kamerası tampon yakalamaya başlar. Kamera düğmesine basılana dek her seferinde dört fotoğraf çekmek mümkün kılıyor. Bu işlev iPhone’daki Canlı Fotoğraflara benzer. Galaxy S7 serisindeki Samsung Motion Photo da benzer şekilde çalışıyor. 13 megapiksel ön kamerada f/2.0 diyafram açıklığı ve 22 mm geniş açılı objektif bulunuyor.

Olağanüstü Video Kamerası

Aynı 19 megapiksel arka açılım ve 13 megapiksel ön kamera ile Sony Xperia XZ, Xperia XZs de 960 fps yavaş çekimli video çekimi destekliyor. Özellikler sayfasında Xperia XZs için Öngörülen Çekim özelliği yoktur.

Sony Xperia XZ Premium’un fiyatı yaklaşık 799 ABD doları olup ilkbaharda ilk kez satın alınması bekleniyor. Xperia XZs 5 Nisan’da 699 $ fiyat etiketi ile piyasaya çıkacak. Sony, Mobil Dünya Kongresi (MWC) 2017’de Xperia XA1 ve Xperia XA1 Ultra‘yı da duyurdu.

Teknolojiye büyük ilgi duyan SEO ve HTML bilgisi bulunan ayrıca birçok projesi olan webmaster.

Sizin Yorumlarınız Bizi Mutlu Ediyor

Yorum Bırakın

Seçilenler () Karşılaştır