Sosyal Medya Neden Yavaşladı

İstanbul’da yaşanan terör saldırısı nedeni ile sosyal medyaya erişim yasağı geldi.Ve İnternet bir hayli yavaşladı.Ayrıntılar ve daha fazlası haberimizde.

HAİN SALDIRI SONRASI SOSYAL MEDYADA BAĞLANTI KOPUKLUĞU!

İstanbul Atatürk Havalimanı’nda yaşanan hain sonrasında kullanıcılardan Facebook, Twitter ve Youtubeun aşırı bir şekilde yavaşladığı haberleri geliyor. Şuanda bu konuyla ilgili elimize geçen bir resmi bilgi yok. Bazı kişiler Facebook , Twitter ve Youtube‘a hiç giremiyorken bazı kullanıcılarsa sitelerin aşırı yavaş olduğunu söylüyor. VPN kullanarak sitelere girenler olduğu da fısıldanıyor. Dün gece düzenlenen hain saldırıdan sonra sosyal medyaya hala erişim sağlanamıyor. Facebook, Twitter ve Youtube gibi sosyal medya hesaplarına erişimin kapatılıp kapatılmadığı henüz resmi olarak belli değil.
Atatürk Havalimanı’nda yaşanan ve onlarca vatandaşımızın hayatını elinden alan terör saldırısının sonrasnda sosyal medya üyeleri sosyal medyada tepkilerini paylaşırken, diğer taraftan Facebook, Twitter ve YouTube sitelerinde erişimde yavaşlamalar yaşanıyor. üyeler bu sitelere ya çok yavaş bağlanabiliyor, ya da hiç bağlanamıyor. Erişim sağlayabilmek için kullanıcıların çoğu kısmı VPN araçlarını tercih ediyor. Söz konusu sosyal medya platformları ile ilgili sadece Türkiye’de erişim sorunu yaşanıyorken, konuyla ilgili henüz resmi bir açıklama yapılmış değil.

VPN İLE GİRİLİYOR!

Erişimi olmayan veya çok yavaşlayan sitelere Vpn uygulamaları yardımıyla girilebiliyor.
Google Play üzerinden indirilen bu uygulama size tavsiyemizdir.

Psiphon Pro - Google Play Yükle

En çok kullanılan VPN uygulamasından biri olan Psiphon.

Yukarıdaki uygulamamızı yükledikten sonra açıyoruz.Cihaza tıklayıp Tüm cihazı Tünelle’yi işaretleyin.Artık sorunsuz girebilirsiniz.

Teknolojiye büyük ilgi duyan SEO ve HTML bilgisi bulunan ayrıca birçok projesi olan webmaster.

3 Yorumlar
  1. Yanıtla
    Kaanep 29 Haziran 2016 at 17:37

    nedeni belli kardeşim, klasik türkiye yönetimi..ne zaman bir saldırı olsa internet yavaşlatılır, bunun için artık buton yaptılar galiba “interneti yavaşlat” diye böyle kırmızılı bişi 🙂

  2. Yanıtla
    Remzi 29 Haziran 2016 at 18:20

    Alıştık artık bu durumlara, ne zaman biteceği ise meçhul…

Yorum Bırakın

Seçilenler () Karşılaştır