Tbt ne demek ? Instagram TBT anlamı ne ?

İnternet ortamının gelişmesi ve kullanıcıların daha çok mobil alana yönelmesi ile birlikte, Instagram tarzı mobil uygulamalar daha çok kullanılmaya başlandı. Instagram uygulamasının daha çok kullanılmaya başlanması ile birlikte, fotoğraf çekme meraklılarıda bunu fırsata çevirmeye başladı. Instagram hesabını kişisel olarak kullananlar da var, sayfa olarak kullananlarda var. Profilini kişisel olarak kullananlar arkadaşlarını takip ederek onların hesabını followluyor hemde onların kendisini takip etmesiyle birlikte kendi çektiği fotoğraflarını arkadaşları ile paylaşabiliyor.

Instagram, Twitter gibi platformlar da genelde kendine has popüler olan şeyler olabiliyor. Bunlardan biriside genelde Instagram fotoğraf açıklaması kısmında kullanılan #tbt etiketi. Tbt etiketini kullanan kişiler fotoğrafın açıklama kısmına #tbt şeklinde hashtag koymaktalar. Bu hashtaglerin kullanımı çoğu zaman başka kelimeler içinde kullanılabiliyor. Ve bu kullanımların sonucunda tbt ne demek diye sorular sorulmuyor değil.

TBT Nedir ?

Tbt etiketini kullanan kişiler genelde eski fotoğraflarını yükleyen kişilerdir. Tbt etiketi kullanıcıların eskiye dair fotoğraflarını bugün paylaştığı anlamına gelmekte. Örnek olarak şu an yaz mevsimindeyiz ancak kullanıcı kış mevsiminden fotoğrafını paylaşarak #tbt etiketini kullanabilir. Bu fotoğrafın şu an çekilmiş değilde, geçmişte bir tarihe ait olduğunu dile getirmekte. #tbt hashtagi şeklinde kullanılan bu etiket son zamanlar da artış göstermeye başladı.

Tbt etiketi açılım olarak #throwbackthursday şeklinde tanımlanmaktadır ama bu size perşembe gününü hatırlatmasın. Perşembe günü olarak çevirebileceğimiz bu kelime, perşembe günleri dışında da kullanıcılar tarafından kullanılmakta. Instagram kullanıcıları daha önce çektiği ve halen unutamadığı fotoğrafı o an paylaşmak isteyebilir. Örneğin kış ayında ise yazdan havuz başından kalma fotoğrafını paylaşmak isteyebilir. İşte tam bu anda imdadına tbt etiketi yetişiyor.

Kaynak: http://www.teknoli.com/

Teknolojiye büyük ilgi duyan SEO ve HTML bilgisi bulunan ayrıca birçok projesi olan webmaster.

Sizin Yorumlarınız Bizi Mutlu Ediyor

Yorum Bırakın

Seçilenler () Karşılaştır