Telefon Isınma Sorunu

Telefon Isınma Sorunu neden olur? Telefonum çok aşırı ısınıyor nasıl çözebilirim gibi soruların cevabı burada. Bu yazıyı okuduktan sonra bütün cevapları bulabilirsiniz. Ayrıca iOS, android, windows sistemleri dahil olmak üzere bütün telefonlar için geçerli cevaplardır. Telefon ısınmasını kolayca önleyebilirsiniz. Ayrıca telefon ısınması telefonunuzun performansını olumsuz etkiler.

Telefon Isınma Nedenleri?

Telefonun ısınmasının en büyük nedeni yazılım sorunlarıdır. İşlemcinin fazla çalışması sonucu, fazla şarj tüketir ve ısınmaya neden olur. Telefon donması ve yavaşlasına neden olur. Hatta telefonunuz tamamen kapanabilir veya bozulabilir. Çözümler aşağıdadır.

1-Kullanmadığınız Uygulamaları Silin

Kullanmadığınız yazılımlar kesinlikle işlemciniz için kasma sorunu ortaya çıkarır. Kullanmadığınız Uygulamaları kesinlikle silin. Ayrıca bu uygulamalar gereksiz yere internet paketinizi bitirir. Eğer sorunun uygulamadan kaynaklı olup olmadığına kadar veremediyseniz, bütün uygulamaları kapayın ve soğumasını bekleyin. Aşırı ısınma sorununuz ortadan kalkacaktır.

http://www.webriyota.net/wp-content/uploads/2017/04/telefon-isinma-sorun-donma.jpg

2-Uygulamaları Güncelleyin

Uygulama hataları CPU ‘da aşırı ısınma yapar. Update All veya Tümünü Güncelle seçeneği ile bütün uygulamaların güncel olduğundan emin olun. Uygulama sayınıza göre bu işlem uzun sürebilir. Hatta bazen saatlerinizi alabilir, sabırla bekleyin. Bazen güncellemeler program boyutu kadar, hatta daha fazla olabilir.

http://www.webriyota.net/wp-content/uploads/2017/04/telefon-isinma-sorunu.jpeg

3-iOS Windows Android Güncelleyin

Eski versiyon hatalarla dolu olduğu için gereksiz ısınma yapabilir. Ayrıca güvenlik açıkları, yavaşlama, kasma, donma, aşırı ısınma, uyumsuzluk, gibi sorunlar verebilir. Eğer olmazsa son çare fabrika ayarlarına geri dönmek. Dikkat: Bunu yaptığınız zaman bütün dosyalarınız, bilgileriniz, güncellemeleriniz, telefon numaranız hepsi silinir. En son çağre olarak bunu öneriyoruz. Ayrıca fabrika ayarlarına geri döndükten sonra, işletim sisteminizi güncellemeyi unutmayın.

http://www.webriyota.net/wp-content/uploads/2017/04/asiri-isinma.jpg

4-Telefon Güncelleme Sonrası Isınma, Kasma ve Donma

Güncelleme sonrası bu normal diyebiliriz. Donanım güncellemesi yaptığınız zaman bilgileriniz yeni sisteme uyarlanır. Panik yapmayın ve bir gece bekleyin. Sorun kendiliğinden çözülecektir. Bu süre içerisinde telefonunuzla oyun oynamayın ve interneti fazla kullanmayın. Bütün bunlara rağmen, sorun devam ediyorsa, sorun donanım kaynaklıdır. Ayrıca gelişmeler için teknoloji haberleri bölümünü takip edebilirsiniz. Ayrıca android telefonlar için aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz.

 

 

 

 

Yazar ve danışman. İki yıldır webriyota'da çalışıyor. Haberleriniz için yaseminergun@webriyota.net'le bağlantı kurunuz.

1 Comment
  1. Yanıtla
    mehmet 21 Nisan 2017 at 00:03

    Güncelleme 2 saat falan sürdü, artık pek ısınmıyor. Ama telefonla uzun süre konuşmadım, bakalım ne olcak

Yorum Bırakın

Seçilenler () Karşılaştır