True Tone nedir?

Apple Pro sürümü 9.7-inç iPad ile iPad hemen hemen her büyük özelliği yükseltilmiş. Apple serisinin en yeni tablet daha geniş bir renk yelpazesi var selefinden daha yüzde kırk daha az yansıtıcı olan akıllı telefonlar bulunanlar ve bir ekran ile rekabet edebilecek bir cihaz, bir kamera tutmak ne kadar açık olursa olsun ses, crystal için bir masaüstü düzey işlemci, dört hoparlör özellikleri ve “Gerçek Sesi” ekrana sahip.

True Tone nasıl kullanılır?

Bir nesneye baktığımızda, sadece nesnenin kendisini göremiyoruz. Ayrıca ışık yansıması nesne Zıplayan görüyoruz. Eğer sabah saatlerinde dışarıda olursak, bu ışık güneşin nedeniyle biraz daha kırmızı olabilir. Gün ortasında, daha sarı olabilir, ve eğer içinde olursak, nesne Zıplayan daha saf beyaz ışık olabilir.

Ama eğer gerçekten bu yansıtıcı ortam ışığı fark ettiyseniz, yalnız değilsiniz. İnsan beyni aslında görüyoruz, bizim gördüğümüz daha net bir resim vermek için bu ışık yansıması telafi nesnelerin bu renk filtreleri.

Diğerleri bir mavi-siyah elbise olarak gördüm bazı insanlar bir altın ve beyaz bir elbise gördüğünde sürpriz İnternet yakalayan elbiseyi hatırlıyor musun? Bu sosyal medya fenomeni insan beyni de sesi bazı durumlarda mavi veya diğer durumlarda bunu vurgulamak için karar neden oldu.

Ve elbiseyi kullanılan renkler aslında beynimiz Renk Filtresi nasıl çalışır sınırları karşı yanaşması olduğu için, elbise nasıl göründüğüne üzerinde ciddi bir etkisi oldu.

Gerçek Sesi o kadar sert bir etkisi yok, ama benzer ilkeler üzerinde çalışır. Yeni iPad önceki modele göre daha az yansıtıcı olan önceki modelden daha az yansıtıcı yüzde kırk.

Işığın yansıma engelleme eğer gün boyunca dışarıda iseniz, aynı zamanda bu ortam renklerin bazı engeller iPad okunabilir yapmak için çok önemlidir. Ve beynimiz bunu bloke ediliyor bilmiyor çünkü, zor iş, hala var olmayan ışık telafi etmeye çalışıyor.

Doğru Tonu resmin içine giriyor Bu. Beynimizin beyaz bir kağıt parçası eğer parlak güneş altında görürseniz, yapay ışık ile bir sundurma veya içinde gölgede olursa olsun çok beyaz görünür neden olan nesneleri, Zıplayan ortam ışığı telafi eder. Daha beyaz bile bir görüş haline gelene kadar beyaz, çok beyaz “olarak görüyoruz.

Ama ne yansıtıcı ışık miktarını azaltmak için tasarlanmış bir ekran? Klasörler uygulaması beyaz arka plan değil bu … ama beynimiz var olmayan ortam ışığı filtre etmek olduğu için uygulamanın arka plan rengini değiştirir … çünkü farklı Yıldırım biraz altında görünen sona erebilir. Bir şekilde, Gerçek Ton sıcak renkler ekleyerek ve renk bazı beynimiz tarafından filtrelenmiş olacak. Sonuçta eğer elimizde bir kağıt gerçek bir parçası tutan olsaydık görebiliriz ne daha yakın olmalıdır.

Yazar ve danışman. İki yıldır webriyota'da çalışıyor. Haberleriniz için [email protected]'le bağlantı kurunuz.

Sizin Yorumlarınız Bizi Mutlu Ediyor

Yorum Bırakın

Seçilenler () Karşılaştır