Yeni Whatsapp Durum Özelliği Geldi

Çok beklenen Durum Özelliği güncellemesi bugün yayınlandı.Kullanıcılar artık Whatsapp durumları yerine fotoğraf veya video ekleyebilecek.Ve bu durumlar 24 saat sonra silinecek.Ayrıntılar haberimizde.

WhatsApp’ın kullanıma sunulduğu yeni Durum özelliği, kuWhatsappllanıcıların kaybolmadan önce 24 saat boyunca seçilen arkadaşların görebileceği çizimler, emojiler ve altyazılarla kaplı fotoğraf, GIF veya videoları paylaşmasına izin verecek.Bu özellik size tanıdık geliyor, çünkü Snapchat’ın üç yıl önce başlattığı ve benzer şekilde kısa ömürlü çizelgeleri paylaşmasına izin veren oldukça başarılı Öyküler özelliğine benziyor.Bu hareket muhtemelen şaşırtıcı olmamalı. WhatsApp’a sahip olan Facebook, diğer sosyal medya mülkiyetini Instagram’ın geçen yaz Stories’in bir kopyasını çıkardığını ve aynı zamanda “Hikayeler” olarak da adlandırdığını gördü.

Durum Özelliği Artık Kullanılabilir Durumda

Whatsapp yeni hizmete sunduğu “Durum Özelliği“artık tüm kullanıcılar tarafından kullanılabiliyor.Artık durum yazısı yerine fotoğraf,video veya gif tarzı paylaşımlar yapabileceksiniz.Bu özelliği kullanabilmek için Google Play ve App Store hesabınızdan Whatsapp uygulamasını güncelleyin.Whatsapp durum özelliğini nasıl kullanabiliriz.Bu özelliği kullanabilmek için sohbetler kısmının sol tarafından kamerayı açıp fotoğraf veya video çekebilirsiniz.Ve bu durumları ve başka tanıdıklarınızın durumlarınıda durum sekmesinde görebilirsiniz.

Bu, WhatsApp için Instagram‘den daha büyük bir değişime işaret ediyor, çünkü potansiyel olarak uygulamayı kullanmanın çok farklı bir yolunu müjdeliyor.

Durum, kullanım durumunu ilk kez değiştirecek. Ayrıca, işletmelerin veya daha doğrusu reklamverenlerin iletileri için kapıyı potansiyel olarak açar. WhatsApp, bir yıldan fazla bir süre önce, işletmelerin mesajları kullanıcılarına mütevazi ve yararlı bir şekilde gönderebilecek yollara baktığını söyledi.

Facebook, videolarını ve fotoğraflarını içerik ağırlıklı Haber Beslemesine ekleyebildiğinden her çeyrekte milyarlarca gelir sağladı.

Şimdiye kadar, Facebook mesajlaşma programında ve başka yerlerde “botlar” ı reklamverenden insanlara sohbet etmeye çağırma girişimleri düz düştü ve orada başarıların olması daha akıllı yapay zekaya ihtiyaç duyuyor, muhtemelen bazı yollar kapalı.

Bazı Kullanıcılar Tarafından Yeni Hizmet Beğenilmedi

Güncellemeyi kullanan bazı kullanıcılar pek beğenmiş gözükmüyor.Snapchat uygulamasını taklit ettiği yönünden eleştirilere maruz kaldı.Ayrıca Google Play Store üzerinden kötü yorumlar yazılıyor.Fakat çoğu kullanıcı bu olaydan memnun.

Bir WhatsApp sözcüsü FORBES‘e verdiği demeçte, “Bir şirket olarak, 1.2 milyar kullanıcılarımız tarafından dünya çapında kullanılacak özelliklerin geliştirilmesine odaklanıyoruz” dedi. “Zaman içinde, WhatsApp’da zengin içerik, fotoğraf, video ve GIF gibi kullanıcıların paylaşımında büyük bir artış gördük. Bu türden içeriği bir anda tüm kişilerle paylaşacak basit, güvenli ve güvenilir bir şekilde sunmak istedik “dedi.

YENİ ÖZELLİK HAKKINDA SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ!

Teknolojiye büyük ilgi duyan SEO ve HTML bilgisi bulunan ayrıca birçok projesi olan webmaster.

1 Comment
  1. Yanıtla
    Deniz 9 Mart 2017 at 16:54

    Whatsapp snap’i alamayınca kendi uygulamasına Snap özelliği getirdi kısaca 🙂

Yorum Bırakın

Seçilenler () Karşılaştır