Windows 10 Oyun Modu Testi

Windows 10 oyun modu Windows 10 Creators Update ile geldi ve birçoğumuz tarafından kullanılıyor. Güncelleme sonucu bilgisayarımıza gelen oyun modu gerçekten işe yarıyor mu? Yoksa sadece kullanıcıları avutmak için yapılmış bir olay mı? Birçoğunuzun merak ettiğini konuyu burada cevaplayacağım. Ayrıca yazıda oyun modu hakkında merak edilen ve bazı soruların cevaplarını bulabileceksiniz. Umarım oyun modu hakkında bütün sorunlarınızı çözebilirim. Ayrıca oyun modunu kullanırken, mini görüntü alabilirsiniz, böylece basit ve hızlı bir şekilde oyunlarını kaydedebilir, paylaşabilir ve izleyebilirsiniz. Öncelikle sistem Athlon x4 860k and a GTX 750 Ti içeriyor. Özellikle en iddialı olduğu bilgisayar tipi.

Fallout 4 oyun modu açık:

Ortalama FPS:41 Minimum FPS:31

Fallout 4 oyun modu kapalı:

Ortalama FPS:40 Minimum FPS:30

Skyrim oyun modu açık:

Ortalama FPS:47 Minimum FPS:36

Skyrim oyun modu kapalı:

Ortalama FPS:45 Minimum FPS:35

Watch Dogs 2 oyun modu açık:

Ortalama FPS:43 Minimum FPS:28

Watch Dogs 2 oyun modu kapalı:

Ortalama FPS:40 Minimum FPS:28

Rocket League oyun modu açık:

Ortalama FPS:56 Minimum FPS:51

Rocket League oyun modu kapalı:

Ortalama FPS:55 Minimum FPS:50

Sonuç: Sonuç olarak ortalama 1-2 FPS fark veriyor. Bilmiyorum sizler için yeterli midir? Bana sorarsanız zaten yapılabilecek tek şey bu. Yani 5-10 FPS fark zaten beklemiyordum ama en azından 4 FPS bile çok güzel olurdu. Özellikle düşük bilgisayar için iyi olurdu. Umarım gelecekteki güncellemeler için bu sayı artar ve en azından gözle görülür bir fark olur. Başta yazdığım gibi aklınıza takılan bazı soruları cevaplayacağım. Umarım işinize yarar.

Windows 10 İçin  Nasıl Aktive Edebilirim?

Ayarlar >  Oyun bölümünden bölümüne giriyoruz. Daha sonra işaretli kontrol ediyorsunuz. İkinci bir yol ise Windows + G ile aktif edebilirsiniz.

Windows 10 Oyun Modunu Yok, Ne Yapabilirim?

Muhtemelen güncellemeniz eksik. En son güncellemeyi yükleyerek sorunu çözebilirsiniz. Ayrıca yeni Windows Cdsi varsa güncelleme otomatik olarak sizlere gelecektir. Bunun için güncellemelerin her zaman açık olmasını öneriyoruz. Ayrıca güncellemeler FPS arttırmak için diğer formülleri dener.

Orjinal Windows Olması Zorunlu mu?

Kesinlikle evet, yoksa güncelleme yapamazsınız ve kullanamazsınız.

Oyun İçi Ayarları Nasıl Yapılır?

Oyun içi ayarlar için option ayarlarına giriyorunuz daha sonra Game Mode On seçiliyor. Ayrıca windows ayarlarını seçmeyi unutmayınız. Diğer sorularınız için konu altına sorularınızı yazabilirsiniz.

 

Yazar ve danışman. İki yıldır webriyota'da çalışıyor. Haberleriniz için [email protected]'le bağlantı kurunuz.

3 Yorumlar
 1. Yanıtla
  içinizden biri 30 Mart 2017 at 12:00

  Windows bunları iyi yapıyor ancak şunu söylemeliyim ki bu oyun modu pek fazla işey yaramıyor.Bu arada biraz daha haberlerinizi kaliteleştirmelisiniz.

 2. Yanıtla
  Mehmet 6 Nisan 2017 at 13:08

  güzel bir yazı tebrikler

 3. Yanıtla
  Mehmet 6 Nisan 2017 at 14:46

  güzel bir yazı teşekkürler

Yorum Bırakın

Seçilenler () Karşılaştır