WordPress Yüklenmesi Gereken Önemli Eklentiler

WordPress kullanan ve yeni başlayanlar için gerekli eklentileri sizlerle paylaşıyoruz.Her wordpress kullanan sitede olmazsa olmaz eklentiler.Bu Eklentiler nasıl kurulur.Seo çalışması nasıl yapılır.Ayrıntılar yazımızda.

WordPress Eklentileri Ne işe Yarar? Neden Kullanmalıyız?

Öncelikle WordPress eklentileri ile sitemizin SEO çalışmalarını yapabiliriz.Siteyi eklentiler ile tasarımını ve görünüşünü değiştirebiliriz.Gerekli eklentiler ile siteyi hızlandırabiliriz.Ve popüler wordpress eklentileri ile istediğiniz gibi kullanabilirsiniz.

Seo İçin All in Seo Veya Yoast

Siteniz için en popüler Seo eklentileri arasında All İn Seo ve Yoast bulunur.Bu iki seo eklentisinden bir tanesini kullanabilirsiniz.Aynı verimi alacaksınız.Wordpress kullanıcılarına göre All İn Seo daha kolay ayarlanan seo uygulaması olduğu söyleniyor.Yoast Seo ise biraz daha ayrıntılı olarak yazdığınız makalelerin Seo uyumlu olup olmadığını öğrenebilirsiniz.

All İn One Seo

All İn Seo WordPress Eklentisi İle SEO Çalışmanızı Yapın.

Yoast SEO

Yoast Seo WordPress Eklentisi İle SEO Çalışmanızı Yapın.

Google Site Haritası XML

Bu eklenti ile arama motorlarına yardımcı Xml haritası oluşturulacak.Sitemap ile arama motorlarına index almanız daha kolaylaşacaktır.Bu eklenti ile Google botları hep sitenizi kontrol eder ve index hızınız artar.Wordpress sitenize yüklemeniz gereken en önemli eklentidir.

Google XML Sitemap

Google Sitemap İle İndex hızınızı arttırın.

Akismet

Akismet eklentisi ile sitenize yapılan yorumların spam olup olmadığını algılıyor.Sitenize yapılan spam yorumları direk kaldırıyor.Yönetici panelinden de yapılan yorumları kontrol edebilirsiniz.Gerekli wordpress eklentilerinden biri.

Akismet

Akismet İle İstenmeyen Spam Yorumlardan Kurtulun.

İletişim Formu 7

CAPTCHA desteğine sahip olan bir iletişim formu eklentisidir.İletişim formları her sitede olması gereken eklentidir.Kullanıcıların size ulaşmasını kolaylaştıracaktır.Ve bu eklenti ile birden fazla form açabiliyorsunuz.

Contact Form 7

Contact Form 7 İle Sitenize İletişim Formu Oluşturun.

WP Super Cache

WordPress sitenizdeki sayfaları ve yazıları HTLM formatına dönüştürüyor.Bu işlemin ardından sitenizdeki sayfaların daha hızlı yüklenmesini sağlıyor.Bunun yanı sıra sunucunuzdaki yükü azaltıyor.W3 Total Cache eklentisi aynı cache eklentisidir.Fakat daha ayrıntılı olması ile bilgi sahibi olan kullanıcıların yüklenmesi tavsiyedir.

WP Super Cache

Wp Super Cache İle Sitenizi Hızlandırın Daha Hızlı Açılmasını Sağlayın.

Jetpack

Bu eklenti en önemli wordpress eklentisinden biri.Jetpack’in birçok özelliği mevcuttur.Sitenizin ziyaretçi grafiğini oluşturmanıza,güvenlik hizmetleri ile sitenizi daha güçlü hale getirebilirsiniz.Bunun dışında sitenizi hızlandıracak ve birkaç yararlı özellikleri mevcuttur.

Jetpack By WordPress

Jetpack İle Sitenizi Daha Güçlü Hale Getirin.Birçok Özelliği İle Sitenizi Şekillendirin.

Yukarıdaki eklentileri Webriyota Sitesi kullanmaktadır.Wordpress altyapısı kullanan kullanıcıların yüklemesinde fayda var.

Teknolojiye büyük ilgi duyan SEO ve HTML bilgisi bulunan ayrıca birçok projesi olan webmaster.

6 Yorumlar
 1. Yanıtla
  Rte2023 29 Temmuz 2016 at 00:38

  Çok faydalı bir yazı olmus. Tesekkurler

 2. Yanıtla
  emirhncakmaz 30 Temmuz 2016 at 17:39

  baya iyi yazı olmus kardes işime yaradı saol. siteyi sevdim bu arada ben buralarda olurum bi süre içerik yapın birazdaha.

  • Yanıtla
   Webriyota 30 Temmuz 2016 at 17:42

   Tesekkur ederiz takipte kalin yeni projelerimiz var

 3. Yanıtla
  Blogger Eklentileri 5 Ağustos 2016 at 17:07

  iyişmiş kardeş siteme beklerim

 4. Yanıtla
  Fitness Blog 5 Eylül 2016 at 23:50

  Güzel yazı olmuş teşekkürler webtiyota ekibi 🙂

 5. Yanıtla
  Berkay 17 Ekim 2016 at 21:38

  WordPress için candostu eklentiler 🙂

Yorum Bırakın

Seçilenler () Karşılaştır