WordPress Yüksek Cpu Kullanımı Nasıl Düşürülür

Çoğu kullanıcının yoğun trafik sebebi ile yüksek CPU kullanımı sorunu yaşıyor.Yüksek CPU kullanımı nedir ve nasıl önlenir.Ayrıntılı bir şekilde sizlere aktarıyoruz.

yuksek-cpu-limiti-nasil-dusurulur

WordPress dünyada en yaygın içerik yönetim sistemlerinden biri.Çoğu webmasterlar tarafından kullanılan ve geniş uygulama alanı bulunur.Wordpress sistem kullanan kullanıcılar tarafından yaşanan ve büyük sorunlar açan yüksek cpu kullanımı problemini minimum düzeye indirmenizde yardımcı olacak yöntemleri sizlere göstereceğiz.Öncelikle cpu düşürme programı diye birşey yoktur.Bunu boş yere aramayın.

WordPress yüksen cpu kullanımı nasıl azaltılır bunları adım adım sizlere gösterelim.Öncelikle Cpu kullanımı neden yüksek sorusuna cevap arıyorsanız bu sorun yoğun trafik akışı sonucu ortaya çıkıyor.İşte adım adım wordpress yüksek cpu kullanımını azaltmak.

1

Eklentileri Güncelleyin Ve Gereksiz Eklentileri Kaldırın

WordPress sitenizde bulunan gereksiz eklentileri kaldırın.Çünkü wordpress sistemlerde en çok kaynağı eklentiler harcar.Bu yüzden sadece güvenilir ve en gerekli eklentileri yüklemeniz gerek.Fazla eklenti aşırı cpu sorunu yaratabilir.Eğer wordpress için en önemli gerekli eklentileri merak ediyorsanız sizler için bunu daha önce paylaşmıştık.Buun dışında eklentilerini güncelleyin sürümü eski eklentiler çalışma problemi yaşayıp sorun çıkartabilirler.

WordPress Yüklenmesi Gereken Önemli Eklentiler

WordPress kullanan ve yeni başlayanlar için gerekli eklentileri sizlerle paylaşıyoruz.Her wordpress kullanan sitede olmazsa olmaz eklentiler.Bu Eklentiler nasıl kurulur.

2

Dikkatli Tema Seçin Sorun Çıkabilir

Temalarını seçerken dikkatli olun.Sade ve optimize edilmiş temalar daha az güç tüketir ve cpu sorunu yaşamanız daha az olur.Çok eklentiye sahip ve karışık temalar daha sorun yaratabilir veya sitenizi yavaşlatır.Ayrıca wordpress sisteminizin üzerinde çok fazla tema varsa kullanmadıklarını kaldırın.Ve temalarını hep güncelleyin.

3

Wordpress Sisteminizi Hep Güncel Tutun

Worpress sisteminizi hep güncel tutun.Çünkü eski sürümlerde meydana gelebilecek güvenlik eksikleri başınıza sorun çıkarabilir.Bu yüzden wordpress sisteminizi güncel tutun zaten yeni gelen güncellemeler sizlerin yararına olacaktır.

4

Önbellek Eklentileri Kullanın

Sunucunuz yükünü azaltmak için wordpress üzerinde bulunan Cache eklentilerini kurabilirsiniz.W3 Total Cache veya WP Super Cache eklentisini kurabilirsiniz.Bu eklentiler sayesinde veritabanı ve trafik kullanım oranı büyük ölçüde düşürebilir.

Bu adımları uygularsanız %100 olan yüksek cpu kullanım oranınız düşecektir.Ayrıca sağlam sunucuları bulunan en iyi host firmalarının başında gelen Turhost‘u kullanmanızı tavsiye ediyorum.

Teknolojiye büyük ilgi duyan SEO ve HTML bilgisi bulunan ayrıca birçok projesi olan webmaster.

4 Yorumlar
 1. Yanıtla
  yunus 23 Kasım 2016 at 16:34

  Çok güzel bir anlatım olmuş website sahipleri kesin okumalı

 2. Yanıtla
  Hakan 24 Kasım 2016 at 14:35

  WordPress sitelerdeki anlamsız kasmanın sebebi genelde bu yüksek cpu’dan kaynaklı olabiliyor. Bu sebepten dikkat edilmesi gereken bir durum.

 3. Yanıtla
  Eren Çınar 2 Aralık 2016 at 21:11

  Bir blogger olarak bilgilendim teşekkür ederim 🙂

 4. Yanıtla
  Dekoratif Ürün 16 Aralık 2016 at 08:40

  Merhabalar.
  Konuyu zevk ile okudum. WordPress yüksek cpu sorunun çözümü için gerçekten çok kaliteli öneriler mevcut ve hepsini dikkate alacağım.

Yorum Bırakın

Seçilenler () Karşılaştır