Yeni iPad’lerin ve iPhone’ların Muhtemelen Home Tuşu Olmayacak

Yeni sızıntı habere göre artık yeni iPad ve iPhone’ların Home Tuşu olmayacak.Konu ile alakalı detaylar haberimizde.

home-tusu-artik-yok

Raporda, tabletlerin bir sonucu olarak, cep telefonunun yanından geçip ön kısmını tamamen ekrana çeviren ön çerçeveden kurtulabilecekler. Yeniden tasarım, aynı raporda, daha büyük iPad Pro‘nun aynı ekran boyutunu koruyabileceği, ancak yalnızca 9.7 inçlik modellerle aynı miktarda yer kapladığı anlamına gelecek.

Yeni Cihazlarda Home Tuşu Olmayacak

Apple‘ın ev düğmesinden kurtulmak istediğini uzun zamandır söylenti duyuyor, ancak iPhone’un bir sonraki sürümü ile birlikte gelmesi bekleniyordu. iPhone’un 10. yıl dönümünde ahizenin tamamen camdan oluşması ve cephesinde hiç düğme bulunmaması bekleniyor.

Ev düğmesi tamamen bittiğinde büyük olasılıkla aynı yazılım hilelerinden birçoğunu kullanacaktır. Ve diğer özellikler Touch ID gibi  ekranda gömülü bir ev düğmesi tarafından gerçekleştirilecek.

Yeni iPad’deki ev düğmesi muhtemelen bulunmayacak, Apple müşterilerine yeni model için hazırlıyor. Tabletin 2017 yılının ilk yarısında önümüzdeki yılın Eylül veya Ekim aylarında yeni iPhone‘tan önce çıkması bekleniyor.

iPhone 7, bir düğmeye basılmış gibi hissetmek için gerçek bir düğme yerine titreşimleri kullanarak ev düğmesinden kurtuldu. Düğmenin tamamen kaldırılmasına yönelik bir adım da olduğu düşünülüyor.

Teknolojiye büyük ilgi duyan SEO ve HTML bilgisi bulunan ayrıca birçok projesi olan webmaster.

Sizin Yorumlarınız Bizi Mutlu Ediyor

Yorum Bırakın

Seçilenler () Karşılaştır